У 2018 році Росія стягувала до кордонів з Україною війська, зосередила максимальну кількість озброєння та техніки і побудувала ешелоновану систему. Усе це дає їм можливість розпочати агресію.

Про це глава оборонного відомства Степан Полторак вкотре заявив під час на засіданні Комітету реформ Міністерства оборони України.

Він наголосив, що Москва не відмовилась від бажання провести відкриту агресію і захопити територію України.

Я думаю, що у жодної людини у цьому залі та й в Україні в цілому немає жодних сумнівів, що Російська Федерація точно не відмовилась від спроби захопити Україну. Вона не відмовилась від бажання провести відкриту агресію і захопити нашу територію,
– сказав він.

Полторак також додав, що про плани Росії свідчать зосереджені навколо України російські війська та максимальна кількість озброєння.

Окрім того, він зазначив, що минулого року Росія значно підвищила градус агресивної поведінки в Азовському морі, захопивши українських військових.

Водночас Полторак додав, що воєнний стан, запроваджений після захоплення Росією українських моряків та суден, дозволив Збройним силам суттєво підвищити рівень готовності до захисту України.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, Міністр оборони Степан Полторак озвучив основні системоутворюючі елементи оборонної реформи України.

Перше – це ефективний оборонний менеджмент, який передбачає цілісну діяльність демократичного цивільного контролю і нової військової системи управління відповідно до принципів НАТО »,

За його словами, другим за важливістю пріоритетом є оборонне планування на основі можливостей бюджету військового відомства в середньостроковій перспективі.

«Третє – оборонні закупівлі: по імпорту – за кордоном з новими повноваженнями міністерства, і тут необхідно буде провести цілий комплекс робіт. І в Україні – на основі нових правил з урахуванням норм відповідних європейських стандартів та протоколів », – сказав Полторак.

Четвертим названа оптимізація структури Збройних сил.

П'ятим пріоритетним напрямком Полторак назвав інтегровану систему цивільно-військових можливостей України для захисту національних інтересів, яка передбачає використання політичних, дипломатичних і військових засобів.