Наші захисники завдають окупантам непоправних втрат. І власне ці втрати настільки великі, що навіть своїх “трьохсотих” росіянам вже доводиться перевозити насипом у вантажівках.

Так, напередодні, 2 лютого на території Приазов’я помітили одразу 8 КамАЗів, набитих окупантами. Про це в етері національного телемарафону повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Так, він зазначив, що в селищі Новобогданівка було знищено нафтобазу. Нафтопродуктів там не було, адже окупанти все покрали. Саму ж нафтобазу ворог використовував для базування своєї техніки та особового складу.

Окрім того, були вибухи у південній частині Мелітополя. Зокрема, там, де росіяни захопили 2 промислових підприємства.

Вчора (2 лютого) на території Приазов’я, де вони захопили одну з наших установ і влаштували свій шпиталь, вони привезли 8 КамАЗів “трьохсотих”. Це сотні “трьохсотих”, яких вони просто насипом привезли, тому що у них немає іншої можливості. Така кількість поранених та загиблих, що окрім як насипом вони їх вже не возять, – зазначив Федоров.

Втім, за його словами, окупанти постійно поповнюють свої ресурси. На території селища Михайлівка 2 лютого жителі побачили приблизно 1500 “вагнерівців”, які приїхали на Мелітопольщину. Окупанти дуже тримаються за ці території, адже бояться втратити сухопутний коридор.

Річ у тім, що, за словами Федорова, наразі 70% автомобільного трафіку з Росії до Криму йде саме через Мелітополь, адже повноцінно Керчинський міст не працює. Тож ворог розуміє, що втрата Мелітополя буде означати повну втрату Херсонської і Запорізької областей. Тож окупанти будують фортифікаційні споруди та намагаються окопатися.

“Але точно ми знаємо, що в наших ЗСУ зовсім інші плани, – ліквідувати ворога і звільняти наших мешканців з окупації, тому що вони сьогодні, як у в’язниці”, – підсумував Федоров.

Додамо: визволення Криму – це кінець війні, бо далі війна просто втрачає сенс. Півострів може стати першорядним завданням щодо проведення контрнаступу.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю та зазначив, що ЗСУ можуть розпочати контрнаступ на Крим, а не на Донбас.

Також він наголосив, що цілісність України на сьогоднішній день оскаржити не може ніхто, а заява про те, що Україна навряд чи зможе повернути Крим у найближчому майбутньому, не відповідає дійсності.

«Щодо американських політиків, то вони висловлюють свої припущення на основі якихось своїх даних. Але дані настільки різношерсті, що навіть західні спецслужби визнають: іноді й вони помиляються у розвідданих щодо ситуації на лінії фронту, ситуації в Україні, Росії чи навколо наших країн. Ніхто не має стовідсоткової гарантії, що інформація правдива», – підкреслив Жданов.

Також варто зауважити, що менше року знадобилося Збройним силам України, щоб утилізували майже всю кадрову армію РФ, вважає експерт Defence Express Іван Киричевський.

Тепер, переконаний він, Кремль упустив можливість досягти своєї мети — хоча б окупувати Донецьку область і змусити Україну до переговорів.

У 2023 Генштаб говорить про 125 тисяч вбитих, а скільки поранених, можна собі тільки уявити. Тобто виходить, що за рік Україна повністю знищила російське угруповання, яке прийшло його захопити за три дні.

Якщо провести певну калькуляцію навіть на колінках, виходить, що за рік бойових дій Збройні сили України утилізували майже всю кадрову армію РФ. Тобто те, що вишкалювалося професійно, контрактників, котрі служили кілька років, відпрацьовували наступальні завдання.

Майже повністю утилізовано десантно-штурмові війська армії РФ, які призначалися як чи не найголовніший ударний кулак в операціях будь-якого типу.

Проте так і виходить, що кадровий склад армії РФ вибитий майже повністю. І виходить, що зараз путінському режиму в рамках побудови своєї нової диктатури доводиться вигадувати новий тип військового, який служитиме.

Якщо раніше це були професійно службовці кадровики, то тепер середньостатистичний військовий — це або «вагнерівець», або приховано мобілізований «козак», який до цього тренувався за системою так званого бойового армійського резерву.