Російські загарбники спробували провести зимовий наступ, але ця спроба була приречена на провал. Українські герої відверто руйнують усі ворожі плани. Окупанти зосередилися на загостренні ситуації у Харківській та Донецькій областях, але їм не вдалося досягти ніякого успіху.

Масштабні хвилі атак з боку Росії, здається, наразі подолано, зимовий наступ Кремля зірвано, – мовиться у повідомленні.

Під час провальних наступальних операцій «пакетизувалися» тисячі окупантів. Окрім того, ворог зазнав колосальних втрат у бронетехніці. Наразі Росія – так само далеко від захоплення Авдіївки, як була й у жовтні 2023 року до своїх наступальних конвульсій.

Щодо Куп’янська, то там армія РФ загрузла в районі села Синьківка. Танкові роти російських військ натикаються на мінні поля, втрачаючи дорогу техніку. Водночас живій силі противника українські воїни протидіють за допомогою касетних боєприпасів та гранат, які скидаються з дронів.

Відзначається, що протягом останнього тижня на фронті тривають більш дрібні зіткнення, в порівнянні зі штурмами, на які Кремль кидав тисячі солдатів. Очевидно, перед тим як перейти в черговий наступ, Росії доведеться знову збирати резерви.

Водночас питання того, як довго Україна зможе стримувати наступ окупаційних військ РФ, і чи вистачить їй боєприпасів, залишається відкритим.

Тепер країні-терористці доведеться стягувати резерви.

Окрім того, у Bild заявили, що Україна «розумно і відповідно до ситуації пристосувалася до захисту від нападів Росії».

Водночас, раніше координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що росіяни можуть спробувати піти в наступ на сході України, коли земля промерзне — на кінець січня-лютий 2024 року. Про це він розповів військовий експерт Владислав Селезньов у коментарі для українського ЗМІ.

«Я не думаю, що погодний фактор стане вирішальним і критичним, який визначатиме можливість або неможливість наступу російської армії. А ось наявність ресурсів, підготовленого, забезпеченого артилерійською та авіаційною підтримкою особового складу — саме ці фактори будуть визначальними під час проведення наступальної кампанії російської армії цієї зими», — сказав він.

В окупантів достатньо ресурсів і чіткі завдання, визначені президентом РФ Володимиром Путіним.

«Так що зима буде важкою. І я впевнений, що навряд чи саме погодний фактор впливатиме на інтенсивність бойових дій. Противник буде діяти так: якщо він буде мати можливість використовувати бронетехніку, він буде її використовувати, якщо немає, значить, пішки буде відправляти ті ж штурмові підрозділи на смерть. Ми спостерігаємо за тим, що відбувається в районі Авдіївки. Як часто ми бачили використання там бронетехніки? Було лише кілька випадків. А в основному це піхотні »м’ясні« штурми. Але хіба тотального рівня втрати зупиняють противника? Ні, не зупиняють. Тому війна триватиме», — додав Селезньов.

За словами Владислава Селезньова, інтенсивність боїв залежатиме від того, як швидко росіяни встигнуть підтягнути резерви для продовження атак.

«Вони впевнені, що трупами своїх солдатів зможуть досягти успіху. Путіна не цікавить ціна перемоги, йому потрібен результат», — підсумував експерт.

Тим часом ексспівробітник СБУ Іван Ступак вважає, що російські окупанти зможуть активно наступати на фронті до кінця березня 2024 року.

«Моє бачення, що березень – кінець березня – це та точка, до якої вони будуть спроможні тиснути. Після цього ситуація, припускаю, перейде в руки України і буде наша відповідь», — наголосив експрацівник СБУ.

Він зауважив, що серйозних проблем у росіян із логістикою немає, однак на Херсонщині за останні півтора місяця українські сили систематично знищують вороже забезпечення продуктами, ліками, боєкомплектами. Найбільшої шкоди завдають саме дрони. Тож, на його думку, проблеми з постачанням та постійними втратами сили та техніки не можуть зрештою не дати наслідків.