В окупованих російськими військовими містах півдня України тривають акції протесту. Ходу херсонців, яка відбулася 13 березня, її учасники називають наймасовішою за весь час окупації.

«Сьогодні наймасовіший мітинг у Херсоні! В очах окупантів розпач, вони ховаються за балаклавами, відводять погляди. Так, вони мають зброю, але ми сильніше морально», – ідеться в повідомленні у мережі Twitter.

Також масова акція відбулася в окупованому Бердянську Запорізької області. Раніше 13 березня жителі окупованого Мелітополя, що також у Запорізькій області, вимагали від російських військ звільнити міського голову Івана Федорова, який за попередньою інформацією був викрадений окупантами.

Також оперативний штаб мерії Мелітополя повідомив у своєму Телеграм-каналі про викрадення Федорова близько 15:10 – російські військові увірвалися до палацу культури імені Шевченка в Мелітополі, де розташований виконавчий комітет міської ради.

«Вони зайшли до кабінету Мелітопольського міського голови Івана Федорова, примусово натягнули на нього чорний пластиковий мішок і силою виштовхали із кабінету. Вони повели Івана Федорова на вулицю, посадили в машину і увезли в невідомому напрямку. Наразі місце перебування Івана Федорова невідоме, зв’язок з ним втрачено», – йдеться в повідомленні.

Наразі в Запорізькій області відомо про два випадки викрадення росіянами голів міст. 13 березня вони захопили мера міста Дніпрорудного Євгена Матвєєва.

Місто Дніпрорудний не перебувало під контролем російських військ. На підступах до міста, яке було оточено російськими військовими з усіх боків, чергувала місцева самооборона та волонтери з числа містян. Президент України Володимир Зеленський звернувся до західних лідерів із проханням допомогти звільнити його з полону.

«Впродовж ночі й сьогодні постійно говоримо з партнерами про цю ситуацію з нашим міським головою. Вимога проста – негайно звільнити його з полону», − сказав Зеленський.

За його словами, він провів переговори зі всіма, хто спілкується з Росією.

«Я особисто вже зателефонував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, говорив з ним. Говорив із президентом Франції Еммануелем Макроном. Я буду говорити з усіма, з ким потрібно, щоб звільнили наших людей», – сказав президент. Ми очікуємо, щоб вони, лідери світу, показали, як вони можуть вплинути на цю ситуацію. Як вони можуть зробити просту справу – звільнити одну людину. Таку людину, яка уособлює собою всю мелітопольську громаду. Українців, які не здаються», – додав він.

Також Зеленський звернувся до росіян із закликом до масових акцій протесту, навівши в приклад окупований російською армією Мелітополь.

«Почуйте, будь ласка, в Москві! Якщо в Мелітополі проти окупації виходять дві тисячі людей, то скільки має бути у вас проти війни? Щоб було по-чесному, щоб було по справедливості», − заявив Зеленський.