Ситуація у Бахмуті на Донеччині складна: бої ведуться за будинки на околицях, бійці ЗСУ тримають виходи до ключових логістичних шляхів, не підпускаючи до них противника.  

Про поточну ситуацію в місті станом на ранок 2 лютого доповів боєць однієї з бригад ЗСУ, що воюють на сході України, в каналі «Бахмутський демон». Це повідомлення також поширив нардеп, голова парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Мисягін. 

  

«У Бахмуті продовжуються міські бої. Важко працювати стало дронщикам та розвідці, бо на околицях виявляти піхоту росіян легше, ніж безпосередньо в міській зоні. Бої почалися за будинки на околицях, до вуличних боїв готувалися, тому все йде за планом. Уникнути вуличних боїв було неможливо. Головне, що до трас їх так і не пускаємо. Багато роботи тут буде», – йдеться у повідомленні. 
 
Також за оперативними даними моніторингової ініціативи DeepState відомо, що на цьому напрямі тиск ворога на Червону Гору не вщухає, як і на приватний сектор Бахмута. В останньому є незначне просування супротивника. Загалом, зараз це – найважча ділянка фронту. 

Водночас аналітики вважають, що битва за Бахмут наближається до переломного моменту, оскільки росія кидає в бій нові сили, намагаючись послабити контроль України над містом і забезпечити першу значну перемогу з початку літа. 

Як пише британське видання Financial Times, російські війська атакують місто з трьох напрямків, чинячи сильний тиск на основну лінію постачання України. 

Хоча, за словами аналітиків, Бахмут не має великого військового значення, він став центром українського опору, а також символом прагнення росії відновити бойовий імпульс. 

В авангарді російського наступу на Бахмут були найманці ПВК «Вагнер», яких використовували як гарматне м’ясо. Але тепер, за словами одного з командирів українського підрозділу, який діяв у Бахмуті, найманців підтримують добре навчені російські регулярні війська. 

Днями представники окупаційної адміністрації навіть заявили, що нібито фактично оточили місто. Українські військові спростовують цю заяву: шосе Бахмут-Костянтинівка, найважливіший маршрут постачання армії та артерія евакуації цивільного населення, залишається під їхнім контролем. 

«Робиться все, щоби російські сили не блокували рух наших підрозділів. До Бахмуту доставляється все необхідне обладнання, боєприпаси, продовольство тощо», – зазначив представник Східного командування України Сергій Череватий. 

При цьому експерт та директор Rochan Consulting Конрад Музика вважає, що «загальна ситуація в районі Бахмута погіршується для українців, головним чином тому, що росіяни мають вогневий контроль над основними шляхами постачання до міста». 

Росіяни вважає, що захоплення Бахмут відкриє їм шлях до окупації усієї Донецької області. Однак, хоч і Бахмут служить регіональним вузлом з кількома автомагістралями, що ведуть до Слов’янська та Краматорська, поступ далі навряд чи буде простішим, ніж боротьба за саме місто. 

«Якщо не станеться обвалу українських оборонних рубежів, росіяни матимуть тяжке просування вперед», — додав Музика. 
 
Проте де-факто битва за Бахмут вже давно виграна українською стороною у питання стратегії. Адже за місяці боротьби противник направив на цей напрямок десятки тисяч окупантів, які щодня потрапляли і досі потрапляють під удар ЗСУ. У такий спосіб російська федерація втратила раніше небачену кількість військовослужбовців, адже військовому керівництву байдуже на їхній особовий склад, а стратегія “гарматного м’яса”, як ми бачимо, досі не спрацювала.