Російські війська продовжують наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької областей, але 4 грудня не мали жодних успіхів. А ось наші захисники продовжили наземні операції на східному (лівому) березі Херсонської області і нещодавно зайняли підтверджену позицію на острові Білогрудний на південний захід від Херсона.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Там наголошують, що Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська відбили російську атаку поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські джерела стверджували, що війська РФ продовжують атакувати ліси поблизу Старомайорського.

Також, за словами Інституту вивчення війни, російський блогер заявив, що українські сили готуються посилити обстріли біля Вербового, коли погода покращиться.

В той же час, Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські атаки на південь від Роботиного та в районі Новопокровки.

4 грудня українські війська продовжили наземні операції на східному (лівому) березі Херсонської області і нещодавно зайняли підтверджену позицію на острові Білогрудний на південний захід від Херсона.

Зокрема, геолокаційні кадри, опубліковані 30 листопада, 1 грудня та 3 грудня, показують, як українські війська вступають у бій із російськими військами у населеному пункті Білогрудове, що свідчить про те, що окупанти, ймовірно, контролюють більшу частину острова і що українські сили нещодавно зайняли позиції поблизу населеного пункту.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російське угруповання військ «Дніпро» в Херсонській області користується поганою погодою для перегрупування та зосереджує основні засоби проти українського плацдарму в Кринках.