Мер Мелітополя, Іван Федоров, повідомив, що у зв’язку з наступом Сил оборони України на Запорізькому напрямку, російські окупанти почали часткову евакуацію своїх військових підрозділів з Токмака до інших окупованих міст.

«Щодня наші військові просуваються крок за кроком на Запорізькому напрямку в бік Мелітополя. Яку тенденцію ми маємо по ворогах? Перш за все, сьогодні ми вже можемо підтверджувати інформацію, що ворог вивіз деякі свої підрозділи з Токмака, Молочанська», – сказав Федоров.

За його словами, з Токмацького нелегального «виконкому» вивезли майже половину співробітників. Окупанти також евакуювали деякі освітні заклади та підрозділи фсб. Крім того, всі військові вивезли з Токмака своїх родичів.

«На жаль, поки що вони перевозять їх до тимчасово окупованого Мелітополя. Але я впевнений, що це точно ненадовго», – наголосив міський голова Мелітополя.

На Півдні України наші захисники продовжують невпинно боротись із ворогом. Зокрема, одним із місць важких боїв є Запорізький напрямок. Він є дуже важливим як для ЗСУ, так і для росіян.

Впродовж останнього тижня окупанти почали вкидувати інформацію, що начебто «залишають Токмак». Однак там вибудувана міцна оборона. Про цеукраїнському телеканалу розповів військовий експерт Юрій Федоров, зауваживши, що у росіян все ж є слабке місце.

Росіяни вибудували потужну фортифікацію довкола Токмака, що на Запоріжжі. І хоч лунають повідомлення, що вони начебто планують відійти з міста, на практиці все має інший вигляд.

Все ж я думаю, критичними зонами у війні на сьогодні є трикутних Роботине – Вербове – Новопрокопівка і східні фланги. Там вирішуватиметься доля закінчення осінньої кампанії. Там росіяни сильно виснажені, – зазначив Юрій Федоров.

Основна боротьба на Запорізькому напрямку зараз ведеться на флангах. І саме там окупанти зосередили потужні сили, зокрема там базуються дві десантно-штурмові дивізії. Втім протягом останнього тижня у телеграм-каналах так званих російських «воєнкорів» скаржаться на поганий стан військових.

«Дивізії втомились, втрачають боєздатність, а заміни немає. Є велике запитання, чому росіяни йдуть в наступ на Східному фронті, а не укріплюють напрямок на Токмак», – зауважив військовий експерт.

Хоч, звісно, росіяни вдаватимуться до звичної тактики і мінуватимуть підходи до Токмака.

Важливо зазначити, що, судячи з повідомлень останнім часом, до Токмака уже дістає артилерійський вогонь. Ним можна серйозно пошкодити залізничний вузол там.

У Токмаку сходяться дві залізничні дороги – на схід та захід. Якщо його знищити чи принаймні пошкодити, тоді логістика російська буде дуже ускладнена, – зауважив Федоров.

Фактично, це означає, що пропускна система постачання росіян від Токмака до інших окупованих частин Запорізької та Херсонської області буде порушеною або знищеною. Це, своєю чергою, призведе до серйозного знищення боєздатності росіян на цих напрямках.

Вирішальним чинником для звільнення Токмака та Мелітополя Запорізької області є нейтралізація логістичного шляху та півоточення Токмака.

Про це сказав керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках генерал армії Микола Маломуж.

За словами експерта, росіяни копають окопи і бліндажі, а також протитанкові рови, щоб створити нові лінії оборони. Однак це навряд чи матиме успіх, оскільки можливості армії РФ невеликі.

Як вважає Маломуж, головне завдання Сил оборони на цьому напрямі зараз – нейтралізувати логістичний шлях до Токмака та взяти місто у півоточення.

«Це буде вирішальним фактором. Потім звільнення Токмака та Мелітополя буде лише питанням часу. Далі ми розвиватимемо наступ на південь. Тому що угруповання окупанта, позбавлене коштів, техніки, боєприпасів та підтримки живою силою, приречене на провал», – сказав він.

Маломуж нагадав про тактику звільнення Херсона, коли ЗСУ взяли місто фактично у вогневе оточення та загарбникам довелося відійти. На цьому тлі можуть проводитись операції з боку Херсона – це буде оточення великого секторального угруповання ворога.