Данія передасть Збройним силам України 25 колісних бронетранспортерів Piranha III та важкі міномети М10. Про це повідомляє данське видання Olfi.

Piranha – сімейство колісних БТР, розроблених швейцарською компанією Mowag. Це одна з наймасовіших платформ бронетехніки у світі. Видання зауважує, що Piranha III – застаріла модель БТР для Данії. На теперішньому етапі армія Данії переозброюється на БТР Piranha V.

Всі машини Piranha можуть плавати, для чого оснащені двома гребними гвинтами в кормовій частині корпусу. Piranha може використовуватися як винищувач танків та самохідний ПТРК (протитанковий ракетний комплекс).

На машину можуть встановлюватися різні вежі з гарматами іноземних виробників: швейцарські Oerlikon-Bührle GAD-AOA з 20-мм гарматою, ізраїльські TCM-20 зі спареною 20-мм зенітною гарматою, французькі Hispano-Suiza з 90-м ET-90 з 90-мм гаубицею-гарматою.

Крім цих БТР, Данія відправляє до України важкі міномети М10 разом із тисячами снарядів для них.

За останні дні різні країни світу передали в Україну багато зброї, в тому числі військової самохідної техніки. Вона надходить з США, Канади, Британії, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Франції та навіть Австралії.

Іспанія передає 20 бронемашин, швидше за все – URO VAMTAC. Автомобіль дуже схожий на американський Humvee та випускався в різноманітних модифікаціях – броньованій, санітарній, протитанковій, командно-штабній.

Франція передає 12 самохідних артилерійських установок Caesar із запасів своєї армії. Серед переваг цієї САУ – висока мобільність, значна дальність стрільби, низькі експлуатаційні витрати. До недоліків відносять недостатню прохідність бездоріжжям, низький рівень захисту від вогню противника та скромний боєкомплект.