Влада Канади розглядає можливість передачі Україні зброї та військового спорядження для допомоги у стримуванні російської агресії.
Про це пише CBC News із посиланням на власні джерела в уряді Канади.

“Канада розмірковує над передачею стрілецької зброї, захисних жилетів та окулярів, розповіли наші джерела. Вони будуть складовою пакета “летального та нелетального спорядження”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що це спорядження може бути спрямоване для забезпечення новосформованих загонів територіальної оборони.

“Чи надішле Канада додаткові військові сили, аби допомогти із підготовкою цих загонів, поки невідомо”, – зауважує видання.

За його інформацією, ухвалення остаточного рішення стосовно пакета військової допомоги для України очікується наступного тижня.

Окрім того, канадську військову тренувальну місію UNIFIER в Україні може бути продовжено ще на пів року.

“Офіційна Оттава має намір продовжити мандат військової тренувальної місії в Україні ще на шість місяців та роздумує над тим, аби збільшити кількість інструкторів й направити до Києва оборонну зброю та обладнання”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що мова йде про можливу передачу Збройним силам України вогнепальної зброї, окулярів нічного бачення, шоломів, бронежилетів та рацій. “Також розглядається можливість надання розвідувальних та кібербезпекових даних”, – стверджує the Globe and Mail..

При цьому співрозмовники видання зауважили, що Канада не готова направити до України протитанкову зброю, як зробила Великобританія.

Нагадаємо, 22 січня до України надійшла перша частина військової допомоги від США. Цей вантаж містить близько 90 тонн летальної зброї. Про це повідомляло посольство США в Україні в Facebook.

“Перша з кількох партій безпекової допомоги, нещодавно ухваленої президентом Байденом для України, сьогодні вночі прибула в Київ”, – йдеться у повідомленні.

На лінію фронту найближчим часом скерують 200 тис. фунтів (90 тонн) летальної зброї, зокрема, боєприпаси для захисників України на лінії фронту.

“Ця допомога, а також допомога з безпеки на понад $2,7 млрд США, надана Україні з 2014 року, демонструє тверду відданість Сполучених Штатів зміцненню оборони України на тлі російської агресії, що росте”, – додали в посольстві.

Також у дипвідомстві зазначили, що у 2021 р. США надали Україні безпекову допомогу на суму понад $650 млн, включаючи цей пакет допомоги та понад $2,7 млрд безпеки загалом з 2014 року.