Вашингтон називає те що відбувається на кордоні Росії та України “надзвичайною ситуацією”. За словами посла США у Москві Джона Саллівана, становище не міняється ще з листопада 2021 року.

Про це повідомляє “Дождь”.

На думку Саллівана, ситуація на кордоні не змінювалась з моменту приїзду в Москву директора ЦРУ Вільяма Бернса на початку листопада 2021 року. Він наголосив, що у Вашингтоні вважають російські війська біля кордонів України реальною загрозою і не бачать ознак деескалації:

«Один зі способів поглянути на нинішній стан речей — це сказати, що ми маємо гостру проблему в Україні, що все загострюється масованим стягуванням російських військових сил до кордону з Україною. У Сполучених Штатів це створює відчуття надзвичайної ситуації», — цитує Саллівана Дождь.

“Як зазначав держсекретар Блінкен, за таких обставин США та НАТО складно входити до обговорень з Росією, коли загроза такого роду маячить на горизонті. І ми вважаємо це дуже реальною загрозою. І деескалації (поки що) не спостерігається”, – сказав посол США в Росії.

Салліван зауважив, що США не можуть ухвалювати рішень без своїх європейських партнерів. Серед них посол називає і Україну.

Ці обговорення тривають практично щодня на дуже високому рівні. І продовжуватимуться сьогодні, – додав дипломат.

Нагадаємо, з кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може відбутися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тисяч військовослужбовців РФ.

Як бачимо, ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США і країн Європи. За словами американського президента Джо Байдена, Білий дім готує комплекс заходів, щоб не допустити нового вторгнення Росії в Україну.

Глава Білого дому охарактеризував їх як «найбільш всеосяжний комплекс ініціатив, щоб Путіну було дуже важко зробити те, що, як побоюються люди, він може зробити».