Війська РФ не мають “переломного успіху”, але “локальні рухи” є на сході України. Про це сьогодні, 24 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ ЗСУ.

За його словами, біля Бахмута зосереджена величезна кількість російських військ, головним їх ударним елементом є ПВК “Вагнер”.

“І вони намагаються будь-що прорвати нашу оборону. Тому за такої інтенсивності боїв зрозуміло, що лінія фронту згинається. Вони радіють кожному десятку чи сотні метрів чи якомусь шматку вулиці. Тому що насправді їм не вдається прорвати нашу оборону”, — зазначив Череватий.

Він також наголосив, що ті сили, які зараз мають росіяни на цьому напрямі, це — колишні в’язні та мобілізовані, які пройшли у найкращому разі двотижневу підготовку на якомусь полігоні.

“Вони для вуличних боїв, які є вершиною військового мистецтва, не супер підготовлені, щоб вести якісний бій та не бути вбитим у перші п’ять хвилин. Вони якраз не годяться. Я думаю, що тому ворог, можливо, і ставку робить більше на оточення Бахмута і бажання його обійти з флангів, оточити там наших воїнів, аніж узяти його в лоба. Вони не найпідготовленіша армія для вуличних боїв”, — додав гість ефіру.

Російські загарбники продовжують здійснювати спроби прорвати оборону українських військових на Бахмутському напрямку. Лише за добу російські загарбники нанесли 225 ударів з різних типів зброї. При цьому серед окупантів понад 90 загиблих, і понад 100 – поранених. 

“Ворог постійно намагається прорвати нашу оборону в районі Бахмута. Цієї доби він наносив близько 225 ударів з різного типу артилерії, танків, реактивних систем залпового вогню. Було більш як 28 боєзіткнень. Противник втратив понад 90 людей вбитими й більше ніж 100 пораненими тільки в боях на Бахмутському напрямку”, – зазначає Череватий.

Окупанти з усіх сил намагаються прорватися біля Бахмута, але вони раз за разом зазнають поразок і втрачають свій особовий склад. Гарячими точками також є Авдіївка та Вугледар. Там теж точаться бої практично з такою ж інтенсивністю, як біля Бахмута, каже Череватий.

За його словами, ці міста є другим за напругою напрямком українського Донбасу, де окупанти постійно намагаються прорватися, проте системно зазнають втрат і не мають успіхів.

Зауважимо, що приватна військова компанія “Вагнер” частково диктує російську стратегію на Донбасі через політичні амбіції свого ватажка Євгена Пригожина. Як повідомив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times, Пригожин здійснив “хрестовий похід” з метою захоплення Бахмута. Його мета – витіснити командирів регулярної російської армії.

Як зазначив Буданов, ПВК “Вагнер”  координується з армією РФ, але наразі є основною силою на Бахмутському напрямку. Позиції наймців укріпив союз Пригожина та командувача російських військ в Україні Сергія Суровікіна. Вони об’єдналися проти міністра оборони Сергія Шойгу. 

Альянс Пригожина і Суровікіна призвів до передачі важкого озброєння підрозділам “Вагнера”, розширивши роль ПВК у війні.

“Тут лише ідеологічне та медійне питання. Це причина, по якій підрозділи “Вагнера” так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо”, – заявив Буданов коментуючи штурм Бахмута.

Очільник ГУР наголосив, що захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, але покращило б позицію Росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які перебувають під контролем України. В атаки під Бахмутом Пригожин відправляє завербованих “зеків”, яким пообіцяли амністію.