Загроза вторгнення ЗС Росії існує. На підставі цього факту, Дмитро Ярош звернувся безпосередньо до Путіна: “Ти прийшов на українську землю і розв’язав війну”.

Радник Головнокомандувача ЗСУ, командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош звернувся до президента РФ Володимира Путіна на тлі можливого вторгнення російської армії в Україну.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Ярош емоційно розкритикував російського президента за регулярні спроби атакувати Україну, який захопив Крим і частину Донбасу.

Командувач УДА дав зрозуміти Путіну та його російським прихильникам, що планам Кремля щодо подальшої окупації України не судилося збутися.

“Ти прийшов на українську землю, розв’язав війну, окупував український Крим і тепер хочеш, щоб ми, українці, здалися… Ми, українці, відстоюватимемо свою свободу, незалежність та соборність!” – заявив Ярош.

У свою чергу, користувачі соціальних мереж зазначають, що незважаючи на жорсткість заяв, загалом посил російській владі оформлений правильно.

Нагадаємо, нещодавно під час інтерв’ю для «Говорить Великий Львів» Дмитро Ярош також зробив гучну заяву.

За його словами, Росія не зможе вести тривалі воєнні дії на території України – вона не має таких фінансових і людських ресурсів. Її мета, в разі нападу, – бліцкриг за одну-дві доби, щоб змусити підписати президента України Мінські угоди, що дорівнюватиме капітуляції нашої держави.

Він наголосив, що вторгнення в Україну російських військ можливе. І головне в цій ситуації не панікувати. Адже хаос і безлад – це те, на що розраховує Путін.

«Я ще навесні мав інформацію, що політичне рішення у Путіна напасти на Україну вже прийняте. Пригадуємо, як тоді відбувалося нарощування сил біля кордону. Я не хочу нагнітати, але кожен українець має розуміти – загроза реальна, кожен має випрацювати для себе систему дій», – порекомендував Дмитро Ярош.
Збереження спокою та відсіч першому наступу – це буде найважливіше для втримання країни.

«Росія довго не може вести війну, вона фінансово слабка. Це не США. Росія може розраховувати лише на бліцкриг на добу-дві, щоб змусити президента до підписання Мінських угод, щоб умовний Медведчук став прем’єром. В Росії людей не вистачає, вони не зможуть окупувати Україну», – переконаний він.

Також він порадив «зачищати» внутрішніх капітулянтів. “Це треба робити жорстко і без варіантів, адже «люди, які виступають за капітуляцію, не можуть займати посад, а сидіти принаймні на час війни у буцегарні». А ще звернув увагу на необхідності проведення превентивні заходів”.

«Прорахування ситуацій, їхнє відпрацювання – це найкращий захист. Наприклад Місцеве самоврядування має отримати конкретний план для оброни міських локацій. Мери готові, армія готова захищатися», – резюмував він.