Окупанти на лівому березі Дніпра переважно мають вогневий контроль над своїми позиціями. Тому не слід очікувати, що вони втечуть із захоплених територій так стрімко, як це було на правому березі.

Військовий експерт Олексій Мельник вважає, що росіяни не тікатимуть з лівого берега Дніпра настільки стрімко, як це було на правобережжі. За його словами, угруповання російських військ на лівому березі Херсонській області залишатиметься на своїх позиціях доти, доки матиме можливість їх утримувати. Про це Мельник розповів у інтерв’ю OBOZREVATEL.

Після відходу окупантів з правого берега Херсонщини з’явилася інформація, що росіяни і на лівому березі панічно починають вивозити награбовані матеріальні цінності в Росію чи Крим. Однак Олексій Мельник переконаний, що це не схоже на те, що окупанти збираються залишити свої позиції.

“Це не є ознакою того, що готується відхід. Оскільки не можна порівняти умови, які були на правому березі Дніпра, з тими, що склалися на лівому”, – пояснив експерт.

За словами Мельника, свого часу окупанти на правому березі Дніпра через величезні логістичні проблеми не могли вести бойові дії, та й взагалі лишатися на своїх позиціях. Однак на лівому березі Дніпра ворог має вогневий контроль над своїми позиціями.

“Це стратегічно важливий напрямок, зокрема, в контексті виходу до Кримського перешийка, тому, думаю, росіяни будуть до останнього намагатися його втримати”, – припустив Мельник.

Нагадаємо, військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, яку тактику Збройні сили можуть обрати для звільнення лівобережжя Херсонщини.

“Правий берег вищий за лівий, тому оптимальний варіант – з правого берега контрбатарейною боротьбою знищити всю російську артилерію на глибину щонайменше 40 км… Ця смуга на лівому березі буде випалена нашою артилерією. Це приблизно [так само буде], як у тирі. Виходитимуть батареї, будуть за раніше розвіданими цілями відстрілювати, йти. А далі вже рахуватимуть, скільки потрібно пакетів для знищених росіян”, – вважає він.

На думку експерта, далі включаться в роботу HIMARS і відженуть окупантів на наступні 40 км від річки Дніпро.

“Тобто на глибину 80 км по всій протяжності річки Дніпро. Нижче за Каховку і по Каховському водосховищу, по лівому берегу, звісно, працюватиме наша арта”, – пояснив він.

Світан зазначив, що окупанти встигли підірвати мости і не дали переправитися ЗСУ на лівий берег Дніпра, а тому зараз залишилася лише одна точка, де це ще більш-менш доцільно — в районі Нової Каховки.

“Там трохи більше ніж 100 метрів сама гідроелектростанція. По ідеї, можна в районі Нової Каховки створити плацдарм. Наша спецура готова до цього. І з цього району далі можна продовжувати рух уже у бік Криму”, – підсумував він.

 Інститут вивчення війни зазначає, що через східну частину Херсонської області проходять кілька великих наземних комунікацій з іншими контрольованими Росією територіями на Півдні України: південний маршрут Т2202 Нова Каховка – Армянськ, південно-східний маршрут Р47 Каховка – Генічеськ і траса М14, що йде на Схід, до Мелітополю, а також на Бердянськ та Маріуполь.

Згідно із супутниковими знімками, російські війська встановлюють і займають оборонні позиції вздовж цих важливих шляхів постачання. Українські сили вже почали завдавати ударів по російських районах зосередження та військових об’єктів на цих маршрутах.

Своєю чергою обмежена кількість якісних автомобільних та залізниць у цьому районі, що особливо з’єднують окупований Крим з материком, створює вразливі місця, які можуть опинитися під ударами ЗСУ, що поступово знизить здатність Росії продовжувати постачати своє угруповання у східній частині Херсонської області та інших районах Півдня України, наголосили експерти.