Екс-прем’єрка вважає, що Володимиру Зеленському потрібно дати можливість виконувати свою роботу

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко виступила проти обмеження повноважень новообраного президента України Володимира Зеленського, запропонованого фракцією “Самопоміч” у Верховній Раді, оскільки вважає, що запропонований законопроект суперечить Конституції.

“Про ідею переглянути повноваження президента. Як на мене, запропонований “Самопоміччю” закон суперечить Конституції. До того ж, країні набридли політичні інтриги, перетягування повноважень і спроби змінити правила під час гри”, – заявила політик.

Екс-прем’єр вважає, що новому главі держави потрібно “дати можливість виконувати свою роботу”. Вона закликала самого Зеленського як можна швидше назвати свої кандидатури на посади міністрів оборони і закордонних справ, голови СБУ і всіх, кого він повинен призначити згідно із законом, а парламент – дати можливість призначити їх якомога швидше.

Законопроект про процедуру імпічменту і скорочення повноважень президента був запропонований депутатом від «Самопомочі» і віце-спікером парламенту Оксаною Сироїд. 

Автори законопроекту прагнуть скоріше проштовхнути його у Верховну Раду, аргументуючи це тим, що і в програмі новообраного президента Зеленського пункт про імпічмент був одним з найголовніших.

Повна процедура розгляду законопроекту передбачає перше читання і друге – через два тижні як мінімум.

Але парламентарі хочуть, щоб закон вступив в силу до інавгурації нового президента, тому підуть на голосування законопроекту в цілому, без внесення поправок і обговорення.

Додамо, що раніше лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко наполягає на зміні уряду за результатами виборів президента України.

«Чи потрібно терпіти нинішній уряд півроку? Я думаю, не для того люди 75% голосів віддали за зміни, щоб цей уряд терпіти ще півроку… Тому якщо у цього парламенту залишилася хоч крапля совісті, потрібно дати можливість сформувати новий уряд, який житиме абсолютно в нових цілях і завданнях», – заявила Тимошенко 22 квітня на погоджувальній раді парламенту.

Вона також вказує на потребу змінити чиновників силових відомств після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента.

«Треба негайно дати можливість новому президенту поміняти силовиків: генпрокурора, голову СБУ, міністра оборони для того, щоб подивитися, чи новий президент має політичну волю за допомогою свої силовиків притягнути всіх представників діючої влади, які були замішані в корупції, до відповідальності. Це буде перший тест на зміни», – сказала Тимошенко.