Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що представники старої влади можуть спробувати скомпрометувати обраного президента Володимира Зеленського. На думку Кравчука це — неповага до українського народу.

Про це Кравчук заявив в інтерв’ю Громадському.

Перший президент упевнений, що новому главі державі знадобиться терпіння.

«Особливо якщо представники старої влади, які ще захоплюються реваншем, спробують його скомпрометувати. Це гра з вогнем. Зеленський обраний народом. І я особисто вважаю, що будь-які негативні посили на адресу Зеленського є неповагою до українського народу і перешкоджанням виконувати конституційні повноваження», — наголосив Кравчук.

Він додав, що особисто знайомий із Зеленським і вважає його порядною людиною.

«Зеленський — порядна людина, чесна, відповідальна і освічена. Він має гарну юридичну освіту, він навчився комунікації з людьми. Якщо він ще буде слухати команду, людей, які розбираються в деталях конкретних питань, то швидко перейме механізми реалізації та впливу. Немає у світі такого президента, який би знав усе. Президент має навчитись чути і реагувати», — зазначив Кравчук.

Окрім цього, Кравчук заявив, що було б краще, якби закон про українську мову підписав новообраний Президент України Володимир Зеленський. Адже це питання виконання закону. А саме він буде відповідати за виконання. 

Він переконаний, що Володимир Зеленський не буде змінювати прийнятий Радою закон про українську мову, а просто буде його вивчати й аналізувати на наявність певних проблем.

«Якщо там справді є якісь проблеми, то їх потрібно враховувати», – підсумував Леонід Кравчук. 

Коментуючи прийнятий ВРУ закон про українську мову, перший Президент незалежної України підкреслив, що закон справді є потрібним. За словами Кравчука, це конституційна норма, яку необхідно виконувати. 

«До речі, у 1989-му році тодішня Верховна Рада радянської України прийняла закон про українську мову. Ще тоді! Одним із авторів цього проекту закону був я і Борис Олійник. Тому я давно знаю це питання і давно ним займаюся.

Але зараз мене інше турбує – проблема поваги до української мови всіма людьми нашої країни», – зауважив Леонід Кравчук.