Російські окупанти почали наступ на Авдіївку перед поїздкою Сергія Шойгу до Китаю. Про це зазначив експерт.

Стало відомо про серйозні проблеми з постачанням палива на тлі ведення війни. Військовий експерт та льотчик-інструктор, полковник запасу Збройних сил України Роман Світан висловив думку про те, що російські збройні сили почали наступ на Авдіївку у спробі організувати «перемир’я».

Світан зазначив, що російські військові почали наступ на Авдіївку перед поїздкою Сергія Шойгу до Китаю. Їхньою стратегічною метою було оточення українського гарнізону в Авдіївці, а потім використання цієї ситуації для вимушення України до перемир’я, що нагадує підхід, використаний ними раніше у Дебальцевому.

«Російські війська не витримують тиску українських сил на чотирьох різних напрямках: Сватове, Бахмут, Роботино та лівий берег Херсонщини. Вони постійно перерозподіляють свої війська з однієї лінії фронту на іншу, і у них не вистачає ресурсів, щоб ефективно справлятися з усіма викликами» — ділиться експерт.

На думку Світана, Україна має необхідні ресурси та можливості для поразки систем, які забезпечують оборону Криму з повітря. Виконання таких бойових завдань є дуже важливим і необхідним.

Також експерт додав, Збройні Сили України вирішили призупинити свій поступ на південному напрямку і натомість сконцентрували зусилля на розширенні флангів.

Військовий аналітик Defence Express Іван Киричевський розповів чому Авдіївка важлива для РФ та чи можливе у місті повторення ситуації із Бахмутом.

«Авдіївку саму по собі не можна розглядати у відриві від інших подій на лінії фронту. І тут буде, до речі, цікаво простежити, що зараз, от до цього моменту, росіяни настільки інтенсивно, як і під Авдіївкою, штурмували під Мар’їнкою. Там проглядалась певна така воєнно-стратегічна мета, як може виглядати зі сторони росіян – спробувати відсунути українські війська подалі від підступів до Донецька», — каже експерт.