До 80-ї річниці вбивств у Бабиному Яру, президент Ізраїлю Іцхак Герцог здійснить свій перший державний візит в Україну, повідомляє посольство Ізраїлю в Україні. Про це йдеться в повідомленні, яке посольство надало агентству “Інтерфакс-Україна” в середу.

“Під час державного візиту в Україну, президент Герцог виступить на заходах, присвячених 80-й річниці вбивств у Бабиному Яру, зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, виступить перед Верховною Радою і зустрінеться з представниками української єврейської громади. Візит відбудеться 5-7 жовтня 2021 року”, – повідомили там.

Зазначено, що Герцог прибуде в Україну у вівторок, 5 жовтня 2021 року, із першим державним візитом свого президентства, на запрошення президента Володимира Зеленського.

Під час візиту президент Герцог візьме участь в офіційній міжнародній церемонії, присвяченій 80-й річниці вбивств у Бабиному Яру, відкритті київського Меморіального центру Голокосту в Бабиному Яру. До делегації президента також приєднається Зеев Елькін, представник уряду в Україні, й інші члени Кнесету, уточнили в посольстві.

“Необхідно продовжувати говорити про цю жахливу подію і вивчити її уроки. Меморіальний центр Голокосту в Бабиному Яру є важливим місцем для вшанування цієї болючої пам’яті й для заяви, яку ми маємо продовжувати робити разом: ніколи більше. Єдиний спосіб побудувати сьогодення і майбутнє, в якому злочини проти людства не знайдуть підтримки – це вивчити минуле, зокрема голокост і переслідування єврейського народу, в дусі заповіді “і ви скажете своєму синові й дочці”. Я вітаю запрошення президента Зеленського і його відданість війні проти антисемітизму”, – сказав президент напередодні свого першого державного візиту.

Вранці у вівторок, 5 жовтня, президент Герцог прилетить в Україну, де розпочне свій візит, поклавши вінок до могили Невідомого солдата в Києві, а потім відправиться на офіційний прийом до Маріїнського палацу, який розпочнеться з почесної варти.

Пізніше президент Герцог зустрінеться з президентом Зеленським. Після зустрічі відбудеться спільна заява для преси. Увечері президент Зеленський прийме президента Герцога на державній вечері.

Президент Герцог виступить зі зверненням до Верховної Ради. Того самого дня президент Герцог візьме участь у заході з місцевою єврейською общиною та зустрінеться з президентом Федеративної Республіки Німеччина Франком-Вальтером Штайнмаєром, який також візьме участь у церемонії вшанування пам’яті Бабиного Яру.

Вдень президент Герцог виступить із промовою на офіційній церемонії пам’яті, присвяченій 80-й річниці вбивств у Бабиному Яру, в Меморіальному центрі Голокосту в Бабиному Яру в Києві, повідомили в посольстві.