У Сполучених Штатах Америки припустили, що двостороні перемовини з Росією щодо нарощування військ уздовж кордону України можуть розпочатися вже у січні 2022 року. Про це заявив Держсекретарь США Ентоні Блінкен.

“Ми готові співпрацювати дипломатично через кілька каналів. Я думаю, що ви побачите відносно рано в новорічному періоді взаємодію у всіх цих сферах, щоб побачити, чи зможемо ми дипломатичним шляхом просунутися щодо розбіжностей”, – сказав Блінкен.

Він додав, що мова йде саме про існуючий діалог стратегічної стабільності між США і Росією, Раду Росія-НАТО, а також Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Блінкен також попередив про “масштабні наслідки”, якщо Росія “втягнеться в подальші акти агресії проти України”.

Нагадаємо, що помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід заявила журналістам, що США та Росія домовляться про конкретну дату початку переговорів щодо вимог Москви, яка хоче, аби НАТО відмовилася від будь-якої військової діяльності в Східній Європі та Україні.

Вона влучно висловила свою думку:

“США чітко дали зрозуміти, що будь-який діалог має ґрунтуватися на взаємності, враховувати побоювання щодо дій Росії та проходити у повній координації з нашими європейськими союзниками та партнерами”.

“Дозвольте мені пояснити: без Європи не буде переговорів щодо європейської безпеки” – сказала Донфрід.