У Києві за один день для виконання указу Зеленського – перевірили 1078 укриттів, половина з них не готові до використання або комісія не змогла їх відкрити.

Про це міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив у Телеграмі.

“Заслухав результати роботи комісії з ревізії укриттів Києва за 1-й день роботи. Станом на 8 ранку сьогодні перевірено 1078 об’єктів. З них половина неробочих – не готові до використання або комісія не змогла відкрити”, – написав він.

За словами Камишина, він з недовірою сприйняв те, що половина були відкриті і визнані готовими. “Коли ми вчора вибірково перевіряли з нашим мером укриття в Оболонському районі, то абсолютна більшість укриттів були закритими. А коли ми їх таки відкривали, то вони виявлялись непридатними для використання”, – заявив Камишін.

Він також пояснив, що комісія пояснила високий відсоток відкритих і готових за перший день тим, що більшість перевірених укриттів були в школах, дитячих садках і лікарнях, а там ситуація трохи краща, ніж загалом по місту.

В той же час, Кожне п’яте з перевірених укриттів в Україні не годиться для перебування людей. Про це 3 червня заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, повідомляє пресслужба МВС.

Після доручення президента України Володимира Зеленського, яке він дав 2 червня, поліцейські перевірили понад 4,8 тис. укриттів по всій країні.

“Зачиненими виявилося 252 об’єкти цивільного захисту, непридатними до використання – 893. Усі порушення зафіксовані. Складені акти передані відповідальним органам для усунення недоліків”, – ідеться у повідомленні.

Клименко поінформував, що до перевірок бомбосховищ залучили понад 5 тис. рятувальників, поліцейських і представників місцевих органів влади, ревізія укриттів триває.