У п’ятницю, 29 липня, ЗСУ звільнили від російських окупантів одне із сіл на Донеччині.

Про це повідомляє сторінка у Facebook 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха.

За інформацією військових, нещодавно спільними зусиллями з 24-м окремим штурмовим батальйоном «Айдар» звільнено та остаточно зачищено один із населених пунктів на Донецькому напрямку.

«Зараз село більше схоже на привид: «мертва» військова техніка, розбиті будинки та мотороші спогади цивільного населення», – йдеться у повідомленні.

Додамо, ЗСУ відвойовують позиції на північному напрямку.

Дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов в інтерв’ю Радіо НВ розповів про успіхи Збройних сил України на Ізюмському напрямі.

«Як ми бачимо з повідомлення Генерального штабу, обмежений український наступ, який відбувається на півдні від Ізюма, вже досяг певних успіхів. Російські атаки, якщо уважно читати зведення Генштабу ЗСУ, відбуваються на тих територіях, які на більшості карток зафарбовані червоним, нібито окуповані», — розповів Михайлов.

За словами аналітика CIT, з цього можна зробити висновок, що українські війська у напрямку окупованого Ізюму просунулися на кілька кілометрів на північ.

“Також було багато відео, насамперед від 93-ї бригади, про знищення російської техніки та її захоплення на тому напрямку”, – додав він.

Варто зазначити, Збройні Сили України успішно стримують ворога на усій лінії фронту. Попри це, росія і надалі намагатиметься імітувати наступальну операцію.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов. В американському Інституті вивчення війни вважають, що окупанти можуть спробувати відновити наступ на Харків. Військовий експерт не виключає, що росіяни справді можуть зважитися на такий крок.

“У росіян недостатньо сил”. Одночасно окупанти намагаються втримати Південь і йти у наступ на Донбасі. За словами Жданова, росіяни змушені розпорошувати свої сили по усій лінії фронту.

«Вони (окупанти) розуміють ризики та розуміють, що у них недостатньо сил. Але вони не можуть діяти інакше. Адже Україна починає концентрувати свої сили на певному напрямку і досягати там успіху», – пояснив він.

Зокрема, військовий експерт нагадав, що Україна посилила свої позиції на Півдні. Окрім того, ЗСУ зупинили наступ російських військ в інших регіонах.

Навіщо росія розпорошує війська?

“Тривають позиційні бої на Харківському, Запорізькому, Авдіївському, Новопавлівському напрямках. Там фронт не рухається вже декілька тижнів”, – сказав Жданов.

Тому, за словами Жданова, зараз росіяни намагаються відтягнути сили української армії з певних ділянок. Для цього окупанти не лише розтягуються вздовж лінії фронту, а й готові наступати на нових напрямках.

«Вони йдуть на ризик ще раз сходити в атаку. А потім вже будуть займатися резервами та готуватися до 2 хвилі», – сказав військовий експерт.

Також Військовий експерт Олег Жданов прокоментував ймовірність звільнення Луганської області.

За словами експерта, Луганщину звільнюватимуть під час військової контрнаступальної операції на cході України.

“Особливостей ніяких не буде. Наскільки я розумію, головне завдання буде – пройти лінію оборони, яка була за Мінськими угодами”, – зазначив він.

Жданов пояснив, що саме на цій лінії збудовані міцні укріплення російських військ.

“Цілком можливо, що можемо піти не “в лоб” на цю лінію оборони, а іншими напрямками, з півдня або півночі. Але в будь-якому випадку, якихось особливостей (звільнення. – Ред.) Луганської чи Донецької області я не бачу. Особливість може бути лише в угрупованні російських військ, його здатності, бажанні і можливості оборонятися на тому чи іншому напрямку. І особливість полягатиме, наскільки масштабним буде контрнаступальна операція ЗСУ: або це буде контрнаступ на декількох напрямках, або почергово – спочатку на одному напрямку, потім на іншому. Тому Луганщина буде звільнена так само, як і інші окуповані області”, – підсумував експерт.