Президент  України Володимир Зеленський у своєму указі про розпуск Парламенту буде опиратися на норми Конституції.

Про це сказав радник президента з юридичних питань Андрій Богдан.

«Пункт перший статті 90 (Конституції України – ред.) – це відсутність коаліції у Верховній Раді», – сказав він, відповідаючи на питання, яка причина буде вказана в указі Президента про розпуск Верховної Ради.

«Указ Президента не може ґрунтуватися на будь-яких рішеннях будь-яких суддів. У цьому випадку – це буде оцінка правової ситуації, що склалася у Верховній Раді. Цей указ буде ґрунтуватися виключно на Конституції України», – додав Богдан.

Сам же президент Володимир Зеленський на зустрічі з лідерами парламентських фракцій 21 травня пояснив, чому вирішив розпустити Верховну Раду і відкрити шлях до дострокових виборів.

Він вважає, що нинішній парламент вичерпав свою довіру у громадян України, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

"Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов'язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 роки не існувало коаліції ", – заявив Зеленський

Нагадаємо,  20 травня Володимир Зеленський склав присягу президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

Під час своєї промови він заявив про розпуск Верховної Ради і запропонував урядовцям писати заяви про відставку, якщо вони не готові працювати на "благо поколінь".

Пізніше стало відомо, що Зеленський запросив глав фракцій на консультації щодо розпуску Ради.