У Пентагоні прокоментували хід контрнаступу українських Збройних Сил на півдні, зокрема, у напрямку Херсона.

У ході брифінгу офіційний представник відомства повідомив, що, хоча ЗСУ не досягають «гігантських успіхів», просування йде.

«Я б виділив успіхи у просуванні українців у напрямку Херсона. І ми бачили — це не великі, не гігантські успіхи, але вони, безумовно, просуваються проти росіян», — зазначив він.

За його словами, Росія перекидає війська на південний напрямок, щоб посилити свої позиції в районі Херсона через тиск з боку ЗСУ, і «це мало б сенс з військової точки зору».

У той же час, Російське командування змушуватиме своїх військових тримати позиції у Херсоні до останнього і обіцятиме, що незабаром прийде допомога.

А ось що робитимуть самі російські солдати, є декілька варіантів. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

– Перший варіант – це утримання оборони, якщо там є такі ідейні військові, які готові помирати за український Херсон. Другий варіант – дезертирство. Третій варіант полягає у тому, що окупанти у Херсоні можуть вивісити білий прапор і здаватимуться в полон. Ось три варіанти, які можуть бути у Херсоні, – пояснив експерт.

Однак Олег Жданов додав, що російське командування все ж наполягатиме на тому, щоб битися до останнього.

Крім того, військовий експерт зауважив, що одним із варіантів ведення операції на Херсонському напрямку може бути пастка для російських військ. Адже вони не можуть не перекидати туди сили для того, щоб намагатися утримати місто.

– Від Херсона окупанти не можуть відмовитися. Тому коли ці додаткові сили туди зайдуть, тоді решта мостів буде просто зруйнована. Після цього пастка закриється. А далі буде або планомірне знищення, або примушення цього угруповання за рахунок вогневого впливу до втечі або здачі в полон. Але потрібно розуміти, що втекти окупанти зможуть лише на індивідуальних плавзасобах, без техніки і озброєння, – пояснив Жданов.

Також зазначимо, що Звільнення тимчасово окупованого Херсона від російських загарбників може спричинити внутрішнє “бурління” в російських елітах. Президент РФ Володимир Путін цього не хоче й дуже боїться.

Таку думку висловив російський юрист, адвокат та опозиційний політик Марк Фейгін в інтерв’ю ТСН.

“Переможцю прощають всі. У перемог завжди багато батьків, а поразка – завжди сирота. Ось поразка – це буде персонально Путін, а перемога – це вся Росія. А якщо перемоги немає, то вибачте. Брати на себе відповідальність всієї Росії за втрату Херсона і взагалі за деокупацію – на це ніхто не підпишеться”, – упевнений він.

“Ось тут, звичайно, може виникнути для Путіна дуже важка ситуація. 70-річний дідок. Всі обернуться та скажуть: “А з ким ми маємо справу?”. На восьмому десятку скоро вже, дідок всіх вже дістав за чверть століття, який цими авантюрами придумав розлютити весь світ. Не з його мошонкою у 70-річному віці на таке замахуватися. Заспокойся, вже пора ближче до землі”, – додав Фейгін.

Опозиціонер акцентував, що путінський режим не впаде зі звільненням Херсона, однак, така подія буде ударом неймовірної сили.

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли про те, що Звільнення українськими силами окупованого Херсона має змінити психологію війни та деморалізувати російське суспільство.

Про це повідомляє радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону.

“Для того, щоб вести ефективну контрнаступальну війну, нам потрібні успіхи. Деблокада Херсона, наприклад, істотно змінить психологію війни. Тобто ми доведемо і для наших людей, що ми можемо не тільки ефективно оборонятися, а й контрнаступати, деблокувати свою територію. Це важливо психологічно. І так само саме це буде потужним деморалізуючим фактором для російського суспільства, вони зрозуміють, що вся ця пропаганда перестає взагалі говорити хоча б частину правди… І тому ми маємо це зробити”, – зазначив він.

Він підкреслив, що звільнення Херсона також стане важливим сигналом для українців на окупованих територіях.

“Буде ейфорія, яка дозволить ще більше ефективно вести роботу проти окупанта на тих територіях, яка ще буде окупована”, – додав Подоляк.