Президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним, обговорювалося також питання евакуації з Маріуполя.

Про це заявив представник Єлисейського палацу за результатами розмови, повідомляє  Le Figaro.

Умови для початку найближчими днями гуманітарної операції з надання допомоги жителям українського міста Маріуполь, обложеного російською армією, “на даному етапі не створені”, оголосили в Єлисейському центрі.

Макрон представив цю операцію з евакуації, яку запропонували Франція, Туреччина та Греція, своєму російському колезі, який сказав, що “подумає про це”, перш ніж дати відповідь, додав представник Єлисейського палацу.

Окрім того, російський агресор у розмові з президентом Франції виснув нелюдську вимогу для евакуації з Маріуполя мирних жителів. Він заявив, що дозволить випустити цивільних лише за тієї умови, якщо захисники здадуть Маріуполь та складуть зброю. 

Також, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що якщо Захід нічого не зробить для допомоги Маріуполю, то це буде його колективна провина.

“Маріуполь – це новий Алеппо”, – сказав Ле Дріан.

Міністр зазначив, що “сили вторгнення для досягнення своєї мети беруть в заручники населення Маріуполя. Це справді неприйнятно”.

“Я думаю, що ми перебуваємо на переломному етапі, коли, окрім української кризи, параметри стабільності та безпеки в Європі ставляться під сумнів”, — додав він.

Додамо, що Російські окупаційні війська примусово вивезли на територію РФ із Маріуполя Донецької області вже понад 20 тисяч мешканців. Як йдеться у повідомленні міськради, влада зараз хоче зібрати дані про всіх насильно вивезених в одну базу.

Зокрема, черговим встановленим випадком депортації населення стало вивезення понад 70 осіб із пологового будинку №2 у Лівобережному районі міста – це і медичний персонал, і пацієнти.

“Вже відомо про понад 20 тисяч маріупольців, яких проти своєї волі вивезли на територію рф. У громадян України відбирають документи, що засвідчують особу та відправляють у так звані фільтраційні табори. Після чого перенаправляють у віддалені міста росії. Принцип розподілу та причини вивезення людей до кінця залишаються невідомими”, – зазначають в мерії.

За словами мера міста Вадима Бойченка, Росія нині порушує всі можливі права людини, що можна порівняти із діями фашистських військ під час Другої світової війни.

“Але ми не залишимо жодного маріупольця, якого проти сили вивезли на територію росії. Ми створюємо базу депортованих жителів міста та розробляємо дієвий механізм повернення земляків. Це велика робота, яку ми реалізуємо під керівництвом голови Донецької військової адміністрації Павла Кириленка. Ми зробимо все для того, щоб повернути людей до дому”, – наголосив він.