Голова офісу президента Андрій Єрмак відреагував на твіт російського посольства, в якому дипломати закликають стратити бійців полку “Азов” через повішання, зауваживши, що розповідати про це можуть лише терористи та дикуни. Про це він написав на своєму каналі в Телеграм.

“Росія – це країна-терорист. В 21 сторіччі розповідати на дипломатичному рівні про те, що люди заслуговують страти через повішення просто так – можуть лише дикуни та терористи. РФ – держава-спонсор тероризму. Які ще потрібні докази?” – наголошує Єрмак.

Нагадаємо, російські окупанти в ніч на 29 липня здійснили прицільний артилерійський розстріл колонії з військовополоненими захисниками з “Азовсталі” в Оленівці, внаслідок якого загинуло 53 українських військових, ще 75 отримали поранення.

Президент Володимир Зеленський зібрав термінову нараду з головами всіх силових відомств, після чого вони звернулися до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з вимогою направити своїх представників, Уповноваженого ВР з прав людини та представників Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію цієї колонії.

Варто зазначити, що ключовою умовою евакуації захисників Маріуполя з території заводу “Азовсталь” було зобов’язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров’я українських захисників. Ця гарантія була цинічно порушена.