Збройні сили Російської Федерації (ЗС РФ) намагаються припинити український контрнаступ, але резерви зменшуються з кожним днем. Вільних частин, які проходили б навчання в тилу, зараз немає. Залишилися лише ті, що безпосередньо знаходяться на фронті. Про це сьогодні, 2 вересня, повідомив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Російська армія вже давно, щонайменше із зими переключилася на режим оборони територій, які змогла захопити. Відповідно, де найбільше загроза того, що українські війська зможуть звільнити територію, прорватися і зможуть завдати великої шкоди, туди і перекидають підкріплення”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ

Військовий експерт зазначив, що значне перекидання резервів противника можна було спостерігати на початку контрнаступу Збройних сил України (ЗСУ) в районі Бахмута Донецької області.

“Тоді українські війська просунулися в районі Кліщіївки і Курдюмівки, і російським військам довелося перекинути серйозні підкріплення, зокрема навіть “кадирівців”. Ми бачили появу там і свіжих танків Т-90, і частини, забезпечені новою технікою. І справді, зараз український наступ там загальмувався, бої вже довго проходять на лінії Кліщіївка, Курдюмівка”, — розповів він. 

Наразі, через значний просування української армії на Запорізькому напрямку, росіяни намагаються перекидати резерви туди, каже Матвєєв.

“Що характерно, перекидають якраз частини, які перебувають уже на лінії фронту або поруч, тобто резервів у тилових районах, які б, скажімо, нічим не займалися, а тільки підготовкою і відпочинком, — їх уже немає. Щоб можна було перекинути якісь частини з Криму або, припустимо, з Ростовської області. Перекидають частини, які вже перебували в оперативному резерві або на лінії фронту. Це свідчить про те, що резервів у російської армії недостатньо”, — підкреслив Ян Матвєєв.

Додамо, що не варто сильно боятися того, що у РФ можуть оголосити восени мобілізацію і набрати до війська 450 тисяч осіб.

Про це у інтерв’ю ТСН заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, передає кореспондент Укрінформу.

«Вони розглядають зараз варіант оголосити восени мобілізацію і мобілізувати додатково 450 тисяч осіб. Цього не слід так сильно боятися. У нас (чомусь – ред.) вважають, що була тільки минула мобілізація минулої осені, коли призвали близько 350 тисяч. Це неправда, далі продовжилася прихована мобілізація. І щомісяця РФ призивала від 20 до 22 тисяч», — сказав він.

Буданов зазначив: якщо підрахувати кількість росіян, яких забрали на фронт у рамках прихованої мобілізації, то, за цими даними, вже мінімум 160 тисяч осіб мобілізували за цей період.

«Нічого страшного, як бачите, не сталося. І ці 450 (тисяч мобілізованих — ред.), якщо наважаться, утилізує українська земля», — запевнив керівник ГУР.

Відповідаючи на питання щодо наявності у РФ резервів, Буданов зауважив, що у Росії щодо цього «порожнеча, нічого».

За його словами, раніше у РФ була сформована 25-та армія як стратегічний резерв, яка мала за всіма їхніми документами бути приведена у боєздатний стан і взагалі бути перекинута (на фронт – ред.) до жовтня.

«Знаєте, що сталося? Вона вже станом на зараз, недоукомплектована абсолютно, без навчання, бере участь у бойових діях. І вона пішла не на підсилення, що цікаво, а на заміну 41-ї, яка почала свій повільний рух у південному напрямку», — сказав Буданов.

Окремо очільник воєнної розвідки поінформував, що є величезна різниця між планами, які росіяни озвучують, і реальним виконання державного оборонного замовлення. «Те, що вони виготовляють, абсолютно не покриває їхні потреби на фронті», — запевнив він.