Країни Заходу пообіцяли Україні 321 важкий танк, – про це заявив посол України у Франції Вадим Омельченко, повідомляє Reuters із посиланням на інтерв’ю посла французькому телеканалу BFM.

“На сьогоднішній день багато країн офіційно підтвердили свою згоду на постачання Україні 321 важкого танка”, – заявив посол.

Омельченко не уточнив, які країни і скільки танків обіцяли передати Україні.

Хоча терміни постачання залежать від типу танка і країни-виробника, за словами українського посла, якщо чекати до серпня або вересня, “буде занадто пізно”. Таку ж думку має президент Володимир Зеленський.

“Кількість танків і термін, коли вони можуть до нас доїхати, мають важливу роль. У нас є зброя, щодо якої ухвалили рішення, а вона досі не доїхала. Буває, їде місяцями. Я не говорю, що хтось винен в цьому. Просто кажу, що полегшення настає саме тоді, коли те, що дають, починає працювати на захист нашої армії”, – заявив глава держави.

Президент наголосив, що Україна має дефіцит броньованої техніки. Натомість на озброєнні Росії перебувають тисячі танків.

“Якщо танки прибудуть з США у серпні, то це буде занадто пізно. Я не знаю, коли точно прибудуть танки з Європи”, – повідомив Зеленський.

Водночас зазначимо: раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що для наступу захисникам України потрібно 300-500 танків.