Нардеп від “Слуги народу”, голова парламентського комітету з міжнародних відносин Богдан Яременко гостро посперечався із нардепкою від “Європейської солідарності” Софією Фединою через місію ОБСЄ.

Діалог склався в ефірі ток-шоу “Право на владу”.

Федина нагадала, що місія ОБСЄ часто “не помічала” російських військ на Донбасі, відповідно, запитала Яременка, чому влада хоче довірити контроль за виборами на Донбасі саме ОБСЄ (відповідно до “формули Штайнмаєра”).

Яременко у відповідь запитав:

“Якщо ОБСЄ така погана, як ви кажете, то нащо президент Порошенко її запросив?”.

За словами Яременка, ОБСЄ має найбільший досвід слідкування за виборами і не було жодного випадку у світі, коли висновкам ОБСЄ щодо виборів не повірили.

До слова, маленький екскурс в історію! У далекому 2016 році на зустрічі з тодішними міністрами закордонних справ Франції Жан-Марком Еро та Німеччини – Франком-Вальтером Штайнмайєром екс-президент України Петро Порошенко дійсно обговорював розміщення на Донбасі міжнародної місії безпеки “як важливої умови підготовки до проведення місцевих виборів у відповідності з українським законодавством і на основі принципів ОБСЄ”.

Зазначимо, що сам Яременко заявив, що верифікувати виведення російських військ з території окупованого Донбасу буде ОБСЄ.

Він запевнив що іншого механізму в української влади немає.

«У нас верифікатор тільки один – ОБСЄ. Ніякого іншого механізму у нас немає. Як саме це буде реалізовуватися – питання обговорень. ОБСЄ присутня на всіх переговорах», – заявив він.

За його словами, російська сторона повинна створити умови для того, щоб бойовики пускали ОБСЄ на всю територію ОРДЛО.

«Це повинно стати частиною домовленостей, які повинна виконати російська сторона, і без цього рухатися до політичної частини буде просто неможливо. Якщо Росія хоче миру – вона піде на це, якщо не хоче– тоді всім на світі стане очевидно, хто саме зриває мирний процес», – заявив він.

Нагадаємо, нардепка від партії Порошенка, Софія Федина відома не тільки палкими суперечками у прямому ефірі. Недавно, вона разом із волонтеркою Марусею Звіробій публічно пригрозили президенту України Володимиру Зеленському фізичною розправою.

У свою чергу, нардеп від “Слуги народу” та віцеспікер Парламенту Руслан Стефанчук заявив, що у висловлюваннях нардепки від партії Порошенка Софії Федини немає нічого європейського.

Про це він сказав під час погоджувальної ради ВР. Виступ Софії Федини та Марусі Звіробій Стефанчук назвав “дичиною”. Наголосивши, що це немає нічого спільного із європейськими цінностями.

Стефанчук також додав, що дії Федини мають оцінити правоохоронні органи.