Генеральна прокуратура України звернулася до Регламентного комітету Верховної Ради з проханням зняти депутатську недоторканність з народного депутата від групи “За майбутнє” Ярослава Дубневича.

У середу, 30 жовтня, глава ГПУ Руслан Рябошапка виступив з відповідною заявою.

Йдеться про підозру Дубневича в причетності до розкрадання коштів при проведенні державних закупівель. Йому приписують тиск на керівництво “Укрзалізниці”, що призвело до збитків у сумі понад 93 млн грн.

Окрім того, Рябошапка, на засіданні Регламентного комітету заявив, що у ГПУ достатньо доказів, щоб справа була розслідувана і розглянута в суді. Були продемонстровані аудіоматеріали, які повинні підтвердити вину Дубневича. Окрім того, генеральний прокурор, відповідаючи на питання журналістів, зазначив що максимальний термін покарання за такий злочин – 12 років, цитуємо:

“Дубневич, будучи керівником транспортного комітету, організував схему, по якій була організована закупівля стрілочних переходів між двома державними підприємствами з участю двох фірм-прокладок, в результаті чого держава втратила 93 млн гривень. Це пов’язано з розтратою державних коштів і відмиванням цих грошей… Все залежить від багатьох обставин, але максимальна санкція покарання – 12 років, здається”, – заявив Рябошапка.

“Парламент може розглянути завтра. Якщо буде включено до порядку денного, очевидно, що завтра це питання буде розглянуто. Щодо того, чи може бути затримання власне в парламенті, в сесійній залі.. Це можливо, але я не прихильник такого. Будемо наполягати, щоб парламент дав згоду на затримання і застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту”, – додав він.

Регламентний комітет, підтримав подання прокуратури та проголосував ЗА, тому завтра нардепи будуть розглядати дане питання, якщо, як зазначив генпрокурор це питання буде включено до порядку денного.

В свою чергу, фракція “Слуга народу” буде голосувати у Верховній Раді за позбавлення недоторканності народного депутата з групи “За майбутнє” Ярослава Дубневича.

Про це у коментарі журналістам в парламенті заявив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Будемо підтримувати зняття недоторканності. І я думаю, що більшість депутатів будуть підтримувати решту заходів, якщо прокуратура буде просити про це”, – сказав Корнієнко.