В України з’явився союзник величезного масштабу. Про це розповів російський опозиціонер, політолог, публіцист та журналіст Андрій Піонтковський

Це Німеччина, в якій відбулася ментальна революція після візиту президента Штайнмаєра до Києва та його історичного виступу 28 жовтня.

«Німецькі аналітики зазначають, що це найважливіша політична промова, яка пролунала в Республіці Німеччина після Другої світової війни. Штайнмайєр проявив себе дуже мужньою людиною не тому, що він сидів під бомбардуванням. Таких людей чимало. Рідкісна якість для політиків – він визнав свою провину та відповідальність, сказавши, що ми, німці, повинні соромитися ось цієї політики «Путін-ферштейн», яка сприяла агресії кремлівського диктатора не лише в Україні, а й у Грузії та інших регіонах світу». , – пояснив експерт в інтерв’ю.

За словами політолога, той самий Штайнмаєр, ім’я якого стало мемом для українців (відома формула Штайнмаєра), усвідомив свою помилку, і це сприйняв увесь німецький політикум.

«Дивіться, як різко зміцнішала позиція канцлера Шольца. Яку чудову заяву він зробив якраз на тлі цих коливань у Вашингтоні», – зазначив Піонтковський. Потім експерт висловив упевненість у тому, що у США таки переможе позиція максимальної допомоги Україні. Однак, примітно, що сьогодні в авангарді несподівано опинилася Європа.

«Ще до війни Байден, виправдовуючи свою недостатньо жорстку позицію щодо Росії, говорив, що потрібно зберегти єдність із ЄС і щоб Німеччина була з ними. Цим він виправдовував своє невдале рішення відмовитись від бойкоту «Північного потоку-2». Зараз же, навпаки, Німеччина йде в авангарді, і вона в жодному разі не дозволить американцям жодних вагань. Настав момент істини», – підсумував Піонтковський.