Під Бахмутом російська армія найбільше сил направляє на штурми траси на Часів Яр. На Горлівському напрямку окупанти не проводять масштабних штурмів, але нарощують обстріли та стягують ще більше артилерії.

Про це розповіли командир роти ударних БпЛА «Ахіллес» Юрій Федоренко та військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлев.

«Противник штурмує на всіх напрямках, зокрема і в напрямку Кліщіївка, Андріївка, тому що має незмінне бажання та команду повернути втрачені позиції. Що стосується дороги від Часів Яру до Бахмута противник проявляє найбільшу активність, застосував весь наявний потенціал», — командир розповів Юрій Федоренко.

Командир роти «Ахіллес» додав, що російські окупанти прагнуть захопити цю дорогу, щоб мати змогу розпочати наступ на сам Часів Яр. За словами Федоренко, українські військові стабілізували всю лінію фронту під Бахмутом та армія РФ не може просунутись, успіхів не має.

Як розповів військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлев, на фронті в районі Горлівки армія РФ не намагається прорвати оборону ЗСУ, хоча українські військові на позиціях готувались до можливих масованих обстрілів та мають певну перевагу.

Не можна виключати і те, що ЗСУ зможуть пробитись на нові висоти, а це не аби як вдарить по ворогу.

«В новорічну ніч нас попереджали, що ворог планує: розвідка з радіоперехоплень почула інформацію, що вони планували масований обстріл. Сказати, що там почався масований обстріл — ні. Але те, що вони гатили і гатять з усього: і касетні, і міні, і САУ, і танки працювали, і 31 (грудня.), і 1, і 2 (січня.)», — повідомив Євген Ієвлев.

Військовий зазначив, що точність російських обстрілів поступово зростає. На його думку, це пов’язано з тим, що під Горлівку перекинули краще підготовлений підрозділ.

Варто зауважити, що наступ окупантів в районах Бахмута свідчить про їх мету захопити населений пункт Часів Яр. У випадку успіху противника ситуація може скластися критично, оскільки до міських околиць залишиться трохи більше ніж 3 кілометри.

Про це розповів полковник ЗСУ, військовий журналіст Владислав Селезньов.

На думку експерта, сам Часів Яр відкриває подальший шлях для наступу до Слов’янська і Краматорська.

«Уявіть собі, з якими ризиками зіткнуться наші захисники, якщо ворог зможе просуватися в тому напрямку щонайменше з трьох сторін — з Лимана, Часового Яру та через Курахово — Покровськ — Костянтинівку», — пояснює експерт Владислав Селезньов, зауваживши на великих викликах, пов’язаних із даною ситуацією.

Як стверджує експерт, планування російських генералів ґрунтується саме на такому варіанті. Тож, утримання Часового Яру — це стратегічно важливе завдання, де наразі може тривати активне зміцнення лінії оборони.

Захоплення Часового Яру забезпечить ворогу плацдарм для просування у напрямку до Краматорська і Костянтинівки. Це, своєю чергою, створить значну загрозу з-за причин відсутності великих населених пунктів, де можна створити потужний оборонний вузол.

За словами експерта, Часів Яр є важкою метою для росіян, адже населений пункт знаходиться на висотах. Тож, навіть якщо припустити малоймовірний сценарій того, що ворог візьме місто, то просуватися далі росіянам буде вкрай важко.

Варто зазначити, що Бахмут протягом довгих місяців залишається епіцентром бойових дій. Під час літнього контрнаступу українські військові просунулися на південному та північному флангах Бахмута. Саме місто залишається під контролем ворога.

Українські війська враховують поточні умови у районі Бахмута та задіюють тактичні маневри для того, аби знищити якомога більшу кількість ворогів.