Експрезиденти України Леонід Кучма та Віктор Ющенко давали свідчення слідчим Генпрокуратури “без усяких шумових ефектів”. Про це в опублікованому виданням “ГОРДОН” зверненні сказав перший президент країни Леонід Кравчук, коментуючи розслідування кримінальних проваджень стосовно колишнього президента України Петра Порошенка.

“Я не хочу, не буду і не беруся оцінювати, кваліфікувати ті справи, які інкримінуються Петру Порошенку. Я не знаю їх суті, і це не моя справа. Та та висока посада, яку він займав, довіра мільйонів людей, які за нього голосували, вимагають від президента бути законослухняним, достойно поводити себе скрізь і в усьому. Єдиним місцем, де президент, як і будь-хто, може захистити свою правоту, є суд. Потрібно йти до суду і захищатися. Такі можливості в Україні існують. Усе останнє – це відверте героїчне шоу за участю народних депутатів і прихильників. І виглядає все це погано”, – заявив Кравчук.

Він вважає дії Порошенка не гідними посади президента країни.

“До речі, слідчим Генеральної прокуратури давали свідчення і президент Леонід Кучма, і президент Віктор Ющенко без шумових ефектів, бо не вважали себе якимись особливими і недоторканними. А те, що чинить Петро Порошенко, є прикрою неповагою до суду і недостойним посади президента”, – резюмував Кравчук.

Напомним, 1 липня Печерський районний суд Києва розглядав питання обрання Порошенку запобіжного заходу у кримінальному провадженні у справі про видання указу про призначення Сергія Семочка заступником голови Служби зовнішньої розвідки. Засідання було відкладено до 8 липня. Обвинувачення просило призначити запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

На початку червня 2020 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що Порошенко фігурує у 21 кримінальному провадженні.

У заяві, яку 1 липня оприлюднили колишній президент Польщі Олександр Квасневський та ексголова Європейського парламенту Пет Кокс, ідеться, що судове переслідування п’ятого президента України Петра Порошенка символізує відхід країни від демократичних стандартів і повернення виборчого правосуддя стосовно опонентів чинної влади.