Інтерв’ю засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона з одним з ватажків бойовиків “ДНР” Ігорем Гіркіним – це подарунок для суду в Нідерландах, який розслідує загибель пасажирського рейсу МН17 в небі над окупованою територією Донбасу в 2014 році. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив екс-начальник Головного управління розвідки Міноборони, колишній глава СБУ генерал-полковник Ігор Смешко.

“Безумовно, це інтерв’ю – подарунок для суду в Гаазі у справі про МН17. Те, що зробив пан Гордон, – це певний громадянський вчинок. Не всі журналісти на це погодилися. […] Так, було б краще, якби Гіркін прямо з екрану визнав свою провину. Але невже ви думаєте, що він, офіцер спецслужб, нерозумна людина? За сукупністю того, що він сказав в цьому інтерв’ю, там достатньо інформації, далі вже робота професійних міжнародних слідчих “, – сказав Смешко.

Він підкреслив, що інформація, яка прозвучала, може стати і доказовою базою, і певним психологічним портретом підозрюваного для міжнародного суду.

“А як ще зібрати доказову базу зараз? Або нам століттями чекати? […] Це громадянський вчинок. Отримана нова доказова база. Факт в тому, що завдяки цьому інтерв’ю ми отримали нові докази в обвинуваченні військового злочинця, які виходять навіть за рамки розслідування МН17 . […] Крім того, коли доводиш провину злочинця, необхідно мати його психологічний портрет. необхідно суддів переконати в тому, що ця людина здатна на вчинення того, що йому інкримінують. Тобто за сукупністю все, що було сказано, безумовно, просування вперед “, – наполіг Смешко.

Він додав, що розуміє тих, у кого бесіда з Гіркіним викликала обурення. Але, за словами Смешка, на Заході журналісти точно так само беруть інтерв’ю у військових злочинців і отримують схвалення і визнання суспільства.