США намагаються докласти максимум зусиль, аби створити для України умови, на яких для неї було б вигідним проведення перемовин з РФ вже у 2024-му році.

Про це заявив перший заступник помічника президента з національної безпеки Джонатан Файнер.

Зокрема, він зробив оптимістичний прогноз, що в наступному році ЗСУ розпочнуть новий контрнаступ, опираючись на «потужнішу промислову базу США і Європи», які нарощуватимуть потужності і своїх ВПК, і нашої держави.

«Ми хочемо поставити Україну до кінця наступного року в таке становище, щоб Росії довелося ухвалювати рішення про те, чи сідати за стіл переговорів із прийнятними для України умовами, чи зіткнутися з сильнішою Україною», – сказав він.

Файнер зазначив, що Сполучені Штати працюють над розвитком української оборонної промисловості. Він повідомив, що ці питання обговорювалися на конференції в американському міністерстві торгівлі за участю представників промисловості та уряду США, України та Європи.

В той же час, представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Україна на чолі з президентом Зеленським має сама вирішувати хід подальшої стратегії у протистоянні агресії РФ, а також чи готова вона вести дипломатичні переговори з Путіним про мир та на яких умовах.

Кірбі зауважив, що українська сторона, зі свого боку, прагне отримати більше можливостей не лише для того, щоби захищатися, але і йти в контрнаступ. Тому саме Президент України має визначати, як виглядатиме їхня подальша стратегія.