Міністри енергетики країн “Великої сімки” не платитимуть за російський газ рублями, як вимагає це президент РФ Володимир Путін. Про це заявив віцеканцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Габек після конференції з міністрами енергетики країн G7, передає Reuters.

“Всі міністри G7 погодилися з тим, що це одностороннє та явне порушення наявних контрактів”, – заявив Габек.

За його словами, міністри підкреслили, що укладені контракти дійсні та компанії повинні їх дотримуватись, але оплата в рублях неприйнятна. Країни “Великої сімки” закликали також зацікавлені компанії не виконувати вимоги Путіна.

“Спроба Путіна розділити нас очевидна, але, як видно з нашої єдності та рішучості, ми не будемо розділені”, – додав він.

Нагадаємо, 23 березня президент Росії Володимир Путін доручив уряду та Центральному банку РФ перевести розрахунки з постачання російського газу європейським країнам у рублі.

За словами Путіна, влада планує відмовитися від валют, що “скомпрометували” себе, — наприклад, долара і євро.

“Мною ухвалене рішення в найкоротший час реалізувати комплекс заходів щодо переведення оплати — почнемо з цього — нашого природного газу, що постачається в так звані недружні країни, за російські рублі”, — заявив Путін.

Варто наголосити, що через чотири тижні війни проти України рубль знецінився практично вдвічі, ціни зростають гігантськими темпами (до кінця року інфляція буде в кращому разі 20%), а фондовий ринок російська влада просто боїться відкривати.

Як пише “Ліга Бізнес”, це — наслідки запроваджених західних санкцій проти країни-агресора. За кількістю санкцій Росія вже стала світовим лідером — 7116 проти 3616 в Ірану, найближчого переслідувача, — і нові обмеження прибувають. 

Проблеми породжує не лише економічний батіг Заходу, а й реноме РФ як максимально токсичної країни, через що вже понад 400 світових компаній оголосили про вихід з її ринку. 

Утім, серйозніші проблеми Росії ще попереду, особливо якщо Європа приєднається до нафтового ембарго США — тоді достатніх джерел наповнення бюджету просто не буде. Саме не цьому акцентує увагу радник президента України Андрій Єрмак.

“Росіяни порушують всі умови ринку та логіки заради порятунку рубля. Захід зараз має відповідати максимально жорстко – відмовою від російських енергоносіїв. Хтось не зможе це зробити швидко, але інакшого виходу на майбутнє вже немає. Ембарго на російські нафту та газ має стати пріоритетом для всіх” – заявив політик.