Через відсутність переваги в повітрі запланований контрнаступ Збройних сил України може зіткнутися з серйозними труднощами. Ще одним фактором є готовність окупантів РФ до відповідних дій українських сил, пояснили американські аналітики.  

Про це пише Financial Times. 

Експерти кажуть, що з української сторони в контрнаступальних діях можуть брати участь близько 35 тисяч солдатів, посилених західними бойовими танками. 

Вони будуть протистояти більш ніж 140 тисячам ворожих солдатів на 950-кілометровій лінії фронту. 

При цьому розділяти ці два війська буде смертоносна смуга перешкод з мін, земляних споруд і танкових загороджень, встановлених росіянами. 

Уточнюється, що Росія втратила майже у два рази більше людей після повномасштабного вторгнення, згідно із західними оцінками. Крім того, українські війська краще оснащені і навчені, ніж їхні противники. 

Підкреслюється, що операції з прориву виключно складні, оскільки вимагають синхронної роботи всіх військових підрозділів – від артилерії і танків до збору розвідданих та інженерів. 

Ще одна складність – відсутність в українців переваги в повітрі. Аналітики впевнені, що ЗСУ не вистачає вирішального повітряного прикриття, щоб зупинити атаки російських винищувачів, які можуть атакувати західну техніку. 

“Класичний підхід в сухопутному наступі полягає в тому, щоб прорватися в тил противника, на одній ділянці або декількох, і нанести концентрований удар по центру ваги противника. Успішні приклади без переваги в повітрі рідкісні”, – говорить Бен Баррі, колишній командир британського бронепіхотного батальйону. 

Аналітики впевнені, що найскладніше – синхронізувати дії різних частин, а армія України, хоча і вміла проводити маневри невеликого масштабу, має обмежений досвід загальновійськових операцій такого масштабу. 

Підкреслюється, що одним зі стратегічно важливих для Росії районів є Мелітополь, розташований поблизу Азовського моря. 

При цьому російська армія, усвідомлюючи ризик, вже підготувала в цьому регіоні лінії оборони. Вони зазвичай складаються з мінного поля, за яким слідують лінії бетонних стовпчиків пірамідальної форми, званих “зубами дракона”, щоб уповільнити рух механізованих частин. За ними розташовується ще одне мінне поле, ще через 400 м – лінія траншей і бліндажів, а через 500 м – протитанковий рів. 

За словами Баррі, спочатку потрібно розчистити мінну смугу для проходження танків і техніки, потім – знищити “зуби дракона”, можливо, за допомогою танків, оснащених плугами, а в кінці – пройти рови за допомогою спеціального обладнання для створення мостів. 

Колишній офіцер британської армії Глен Грант додав, що якщо український наступ буде жорстким і швидким, фронт розхитається, росіяни побіжать і оборонні споруди стануть марними. 

Тим часом в Уряді зазначили, що контрнаступ ЗСУ розпочнеться вже найближчим часом і дозволить зрештою повернути всі українські території у межах 1991 року. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу у Вашингтоні у суботу, 15 квітня. 

Коментуючи чутки про те, що Пентагон сумнівається в успіху майбутнього контрнаступу, він висловив упевненість у успішному результаті весняно-літньої кампанії української армії. 

“Ніщо не вплине і не змінить наші плани на контрнаступ. Наша мета – перемога, наша мета – звільнення українських територій у межах 1991 року. Ми впевнені в тому, що контрнаступ відбудеться вже найближчим часом. Сполучені Штати нас абсолютно підтримують”, – запевнив він. 

Також політик завив, що Україна націлена на те, щоб реалізувати всі плани та здобути перемогу. Уряд та військове командування глибоко впевнені у своїх намірах. 

Нагадаємо, і про те, що “зливання” не вплине на наступ України, заявляв і колишній командувач військ США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес. Він висловив думку, що українська сторона має бути менш “засмучена” можливими наслідками від цього “зливання”, аніж американська. Генерал зауважує, що “завжди припускав, що українцям не вистачає боєприпасів, тому що вони використовують їх у великих кількостях”.