Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що сторона захисту екс-президента Петра Порошенка затягувала процес судового розгляду справи проти нього протягом усього розслідування. А що стосується запобіжного заходу Порошенка, клопотання про обрання якої відкликали прокурори, Венедіктова заявила, що під час засідання було продемонстровано незаангажованість і професійність.

Про це Венедіктова заявила в ході відеозвернення, оприлюдненого в YouTube.

Венедіктова нагадала, що в 2019 році Рада позбавила депутатів недоторканності, а тепер все частіше звучать заяви про політичні переслідування. Ситуацію вона вирішила розібрати на прикладі Порошенка.

“Наразі правоохоронцями розслідується ряд кримінальних проваджень, розпочатих за постановами судів, заяв громадян та матеріалів правоохоронних органів. У чотирьох провадженнях розслідування завершено закриттям через відсутність складу злочину. У нас немає функції дослідчої перевірки – за формальними ознаками правоохоронні органи повинні вносити в ЕРДР заяви про злочини. Добре це чи погано – питання до законодавця. Заяви про злочини, вчинені п’ятим Президентом, надходять з усієї країни. На цьому тижні, наприклад, надійшли з Маріуполя і Рівного від звичайних громадян “, – заявила Венедіктова.

Що стосується справи про призначення Семочко, за словами генпрокурора, в ньому достатньо доказів для оголошення про підозру у вчиненні тяжкого злочину. Санкція статті передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.

“На жаль, численні недоліки і протиріччя Кримінально-процесуального кодексу дають можливість недоторканним залишатися такими. Зверніть увагу, як за чинним КПК можна до нескінченності затягувати справу … Наприклад, сьогодні звучать гасла, що суд зібрався вночі і виніс рішення про продовження термінів досудового розслідування. Ні, судове засідання було призначено ще на позавчора, однак сторона захисту не з’явилася. Вчора о 14:00 засідання почалося, але захист оголосив відвід судді. І тільки після розгляду відводу, о 18:30, почався розгляд основного клопотання по суті ” , – сказала Венедіктова.

За її словами, сторона захисту, як і в ході всього розслідування, усіляко намагалася затягувати процес, ставлячи під сумнів абсолютно все.

“Визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, сьогодні підозрюваному, стороні захисту, а також потерпілій стороні ми відкрили доступ до матеріалів досудового розслідування. Далі – суд. Що стосується обрання запобіжного заходу. Суд і прокурори продемонстрували незаангажованість і професійність в процесуальній площині. Запобіжний захід обирався для забезпечення поведінки підозрюваного під час досудового розслідування. Слідство завершено “, – повідомила генпрокурор.