Найважливіші та найболючіші зараз питання – це мобілізація. Свою думку, як вирішити це питання висловив військовий ЗСУ у мережі.

«Потрібно поповнювати резерви, нам потрібні резерви, потрібно ротувати хлопців на передку і де ж взяти людей? Ідуть різні пропозиції які я чую. Хтось пропонує брати вісімнадцятирічних хлопців молодих до війська, хтось там з депутатів пропонує підвищити ще більше вік призивний, а в мене є своя пропозиція. Дивіться, у нас є величезний ресурс держслужбовців. Беремо міськради, у мене є досвід роботи у держслужбі, там спокійно можна скорочувати 60% персоналу. Всіх чоловіків призивного віку можна мобілізувати. Прокуратури, поліція, митниця – там взагалі можна залишити 20%, залишити жінок хай працюють. Сучасні методи автоматизації дозволяють це зробити. І цієї кількості держслужбовців, в принципі, вистачить щоб поповнити резерв для наступу та для відпочинку інших», — вважає боєць.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Та продовжує розповідати, чому таке рішення є важливим для України.

«Саме ці люди все своє життя існували за рахунок платників податків, за рахунок держави. І в першу чергу ці люди повинні захищати державу і захищати платників податків. Бо зараз виходить якась дурня. Ми спочатку цю державу годували, а тепер маємо захищати, а ці як сиділи у своїх кабінетах, так і продовжують це робити. Це не справедливо. Хто живе за рахунок держави, той і має її захищати, крапка. І цих людей вистачить з головою, щоб перемогти», — наголошує захисник.

І це дійсно так. До того ж, у нас є багато чиновників у різних органах, які абсолютно нічого не роблять. І замість того щоб їх скоротити, їх можна просто мобілізувати. Чого тільки вартий депутат Рівненської обласної ради, заступник голови Поліського лісового офісу ДСГП «Ліси України», у якого виявили мільйони незадекларованих доларів та євро, і золоті злитки. То нехай такі люди йдуть на фронт, замість того щоб брати хабарі.

Крім того, в Україні готуються суттєво змінити правила мобілізації. Нові зміни в законодавстві мають допомогти з закриттям лазівок, які раніше дозволяли «відкосити» від армії тридцятирічним «студентам», а також спростити можливість працівникам військкоматів вручати повістки військовозобов’язаним.

На початку листопада посилення мобілізації анонсував вже Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

«Мій п’ятий і останній пріоритет — нарощувати наші резерви. Росія не змогла використати свою величезну перевагу в живій силі, тому що Володимир Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу, і тому, що Росія не може навчити та спорядити достатньо людей», — зазначив Залужний, наголосивши на необхідності якісної підготовки новобранців.

Сказано – зроблено. Парламентарі жваво взялися за законодавче обмеження можливостей для відстрочки від мобілізації. Однак навіть гіпотетичні плани появи такого законопроєкта викликали неабиякий резонанс у суспільстві. Українці, обговорюючи потенційні зміни, звертають увагу, що потрібно насамперед залучати до війська людей з бойовим досвідом. А хтось акцентує, що йти на фронт мають усі, незалежно від статусу – певно, натякаючи на неофіційні «такси» за «білі квитки».

То може владі настав час дослухатись до народу та бійців ЗСУ. Один із них вже розповів дієвий та грамотний план мобілізації. У чому тут проблема? Потрібно діяти та приймати рішення.