Подільський районний суд міста Києва обрав для колишнього голови Конституційного суду Олександра Тупицького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

 Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Це рішення відтепер дозволяє клопотати про його екстрадицію з Австрії. Додається, що цією ж ухвалою суду звернуто у дохід держави суму застави, раніше застосованої відносно обвинуваченого. 

У відомстві нагадують, що у жовтні 2018 року Тупицький, діючи в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Тетякова, підкупив свідка. Він вимагав, щоб той відмовився від дачі свідчень у справі про рейдерство активів Зуївського енергомеханічного заводу (з 2014 року на окупованій частині Донецької області). 

У 2018-2019 роках Тупицький також неодноразово надавав слідчому у цій же кримінальній справі завідомо неправдиві свідчення. Обвинувальний акт щодо нього направили до суду у травні 2021 року. 

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань 8 квітня заявило, що розпочато слідство щодо незаконної втечі Олександра Тупицького. Крім того, колишнього суддю бачили у віденському фаст-фуді. 

У травні Подільський суд Києва оголосив ексголову та колишнього суддю Конституційного суду України Олександра Тупицького в міжнародний розшук.