Ситуація на південному напрямку досить напружена, але повністю контрольована українськими захисниками.

Про це повідомила керівник координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За добу російські окупанти 5 разів безуспішно штурмували позиції ЗСУ, зазнавши втрат, розповіла вона.

«На півдні ситуація залишається досить напруженою. Оскільки росіяни не залишають спроб штурмувати наші позиції, але без успіху для них. Вони не мають жодних успіхів у кожному своєму штурмі», — каже представник Сил оборони півдня.

За її даними, ворог зробив 16 штурмів. Однак через сильний туман вони не змогли залучити свої повітряні сили, навіть безпілотні.

Вона також уточнила, що за добу ЗСУ ліквідували понад 70 російських загарбників. Ворог здійснив 5 штурмів.

«Результату знову-таки немає, а втрати у ворога досить потужні. Понад 70 окупантів були знищені. Також є у них втрати важкої артилерії, мінометних розрахунків і навіть човен», — додала Гуменюк.

В той же час, перспективи розширення плацдарму Сил оборони України на лівобережжі в Херсонській області пов’язані головним чином із наявністю стабільного логістичного зв’язку між правим і лівим берегом.

Про це сказав військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

За його словами, наразі важко налагодити стабільні поставки, оскільки мости через Дніпро були зруйновані російськими окупантами, а навести понтонно-мостові переправи поки що можливості немає.

“Чотири мости, які з’єднували лівий і правий берег Дніпра в цьому регіоні до повномасштабної війни, були знищені противником ще восени 2022 року. Навести в нинішніх умовах понтонно-мостові переправи — вкрай складне завдання. Ширина Дніпра в цій частині — близько 1 000 метрів, плюс течія досить потужна, що фактично створює непереборні перешкоди для наших інженерно-технічних підрозділів”, — пояснив експерт.

Навіть якщо це вдасться зробити, каже Селезньов, не менш важко буде гарантувати безпеку і збереження такої переправи.

“Цілком очевидно, що противник буде буквально полювати на ці переправи, використовуючи артилерію, дрони, авіацію для того, щоб забезпечити безпечний периметр навколо цієї понтонно-мостової переправи”, — зазначив експерт.

Необхідно розширювати плацдарм на глибину до 25 кілометрів південніше, вважає Селезньов. Нині глибина українських плацдармів становить від трьох і більше кілометрів від лінії Дніпра.

“Відповідно, просуватися вперед нашим підрозділам належить ще багато. Але як це зробити, не маючи надійної броньової підтримки, не маючи можливості повною мірою передислокувати з правого на лівий берег нашу артилерію, системи протиповітряної оборони? Відповідь на це питання, на жаль, відсутня. Можна розраховувати на якнайшвидші поставки для потреб української армії систем ППО, авіаційної компоненти. Ми постійно ведемо мову про винищувачі F-16. І, безумовно, необхідне отримання додаткових ресурсів, зокрема артилерійських, адже саме артилерія нині багато в чому визначає хід і перебіг бойових дій”, — резюмував Селезньов.

Варто також нагадати, що сили спеціальних операцій ЗСУ знищили та зачистили спостережні пости російських окупантів на півдні. Позиції уразили за допомогою тепловізійного дрону з системою скиду, йдеться у повідомленні ССО.

Зазначається, що оператори 73-го морського центру ССО під час розвідки виявили патрульний човен та пости росіян. Після вогневого ураження БПЛА бойова група ССО зачистила позиції.

Українські бійці також захопили трофейну зброю та спецтехніку. Подібні операції дозволять контролювати більше ділянок на південному напрямку, зазначають у ССО.