Російському льотчику Максиму Кузьмінову, який передав вертоліт Мі-8 Києву і нещодавно загинув в Іспанії, надавали можливість залишитися в Україні. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Він відзначив, що українська держава готова була гарантувати захист російському льотчикові, якщо би він вирішив залишитися на території України.

«Пропозиція нашої країни полягала в тому, щоб він залишався в Україні. Він точно б тут був би захищений. І я не думаю, що росіяни так тут могли б бешкетувати, як це сталося в Іспанії», — сказав Данілов в інтерв’ю українському медіа.

За словами секретаря РНБО, необхідно дочекатися висновків іспанської сторони щодо інциденту.

Нагадаємо, 23 серпня 2023 року представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов повідомив, що російський вертоліт Мі-8 приземлився на території України. Ворожий борт перегнав російський пілот Максим Кузьмінов, який контактував з українською розвідкою впродовж шести місяців, щоб втекти з Росії разом із вертольотом.

Спецоперація «Синиця» відбулася 9 серпня 2023 року. Льотчику обіцяли нові документи та грошову винагороду в розмірі 500 тисяч доларів.

А вже 19 лютого 2024 року Юсов у коментарі повідомив про загибель росіянина Максима Кузьмінова. Причини смерті росіянина він не уточнив.

Незадовго до цього проросійське італійське видання Il-corrispondente розповіло, що російського льотчика було вбито 13 лютого в іспанському місті Вільяхойоса. Чоловіка знайшли з 12 отворами від куль.