3 липня Подільський районний суд м. Києва визнав недостовірним, та такою що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського відеосюжет стосовно розкрадань у оборонній промисловості (т.з “справа Свинарчуків).

Про це повідомляє корпорація “Богдан”. Відповідне рішення є у реєстрі.

Ігор Гладковський (Свинарчук) – президент корпорації “Богдан” та фігурант журналістського розслідування про розкрадання в оборонці разом із батьком Олегом Гладковським – колишнім першим заступником секретаря РНБО

Суд зобов’язав журналістів протягом 10 діб з дня набрання рішенням суду законної сили спростувати поширену недостовірну інформацію шляхом зачитування диктором у програмі “Наші гроші”.

Гладковський-молодший зазначив що спростування “минулорічного фейку” у судовому провадженні – це перший крок у встановленні справедливості, адже поява у інформаційному просторі цього “вкиду” спровокував цілу низку переслідувань і безпосередньо Ігоря та Олега Гладковських, і підприємств корпорації “Богдан”.

У Bihus.Info відповіли, що оскаржуватимуть рішення в апеляції, а Денис Бігус записав відеозвернення, в якому повідомив, що не лише в редакції були копії листувань фігурантів і сьогодні невідомі виклали їх в мережу.

Авторка розслідування Леся Іванова заперечила заяви адвоката Гладковського про затягування процесу:

“Про те, що ми нібито не приходили на засідання і тим паче “змушували” суддю засідання переносити – повна маячня. Адвокати ведуть не одну тільки нашу справу, і коли різні справи в різних судах призначають на один і той же час – одну з них, цілком логічно, переносять на інший день. Це абсолютно нормальна щоденна практика. Наприклад, якщо у адвоката накладається слухання кримінальної справи і нашої цивільної, суддя розуміє пріоритетність першої і переносить другу. Змушувати суддю до цього не треба – це елементарна логіка і, повторюся, щоденна практика. І то таких переносів було лише декілька. Натомість адвокати захисту не раз розповідали, що суддя скаржиться – суддів у Подільському суді мало, навантаження завелике, справи тягнуться довго. Тому хай краще пан адвокат пояснить, чому за весь цей час в суд ні разу не приходив сам Гладковський, якому нібито так болить його честь і гідність”.

Адвокат Дениса Бігуса Олександр Бурмагін у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що суд фактично визнав недостовірним увесь сюжет. За його словами, суд не вказав, яку інформацію визнав недостовірною.

«Ця резолютивна частина суперечить роз’ясненням Верховного Суду України, здоровому глузду й матеріальному праву», – додав пан Бурмагін.