До візиту президента України Володимира Зеленського до США американська сторона готує «дуже амбітний порядок денний». На переговори винесуть питання «Північного потоку-2» та інші теми, які вимагають глибоких дискусій.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив радник Державного департаменту США Дерек Шолле.

За його словами, адміністрація Байдена залишається відданою українському суверенітету, територіальній цілісності та незалежності.

«Це основа нашого підходу до України в цілому і «Північного потоку-2» зокрема… І ми з великим нетерпінням чекаємо продовження наших розмов вже під час візиту президента Зеленського до Вашингтона, який, сподіваюся, відбудеться дуже скоро», – зазначив Шолле.

Він також наголосив, що не знає конкретних дат візиту Зеленського, але важливо, щоб він провів з президентом США Джо Байденом глибокі дискусії.

«Ми будемо працювати над колом питань, які, сподіваємося, зможемо вирішити на цій зустрічі, це те, для чого зустрічі призначені. Ми будемо ставити дуже амбітну повістку для цієї зустрічі. Але ця зустріч – це тільки один момент. Ми хочемо витратити наступні кілька років, щоб зробити наші відносини ще міцнішими», – додав Шолле і спростував, що візит затягується через історію зі зміною керівництва «Нафтогазу України».

Окрім цього, як повідомляється, то в Офісі Президента уже розуміють приблизно, коли може відбутись візит Володимира Зеленського до США. Наразі в ОП чекають на офіційне запрошення від Білого дому.

Про це розповів речник президента України Сергій Никифоров. Він прокоментував заяву заступника помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Джоржа Кента.

«Запрошення йде таки від американської сторони, отож Джордж Кент точно знає краще. Ми вже розуміємо, які будуть орієнтовні дати візиту. Чекаємо офіційного запрошення від партнерів, а поки працюємо над наповненням», – пояснив Никифоров.

Кент пояснював, що Байден пропонував Зеленському зустрітись. Проте про конкретну дату не мовилось, тому, ймовірно, що перемовини відбудуться таки у серпні.

Нагадаємо, пропозиція про зустріч пролунала від Джо Байдена під час телефонної розмови з президентом України 9 червня. Вже згодом глава МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що Зеленський полетить до США у липні. В Офісі Президента називали такі дати: кінець липня – початок серпня.

Також раніше Зеленський заявив, що Україні треба розуміти, чи нададуть їй допомогу союзники, але у президента США Джо Байдена він просити нічого не буде.