Прес-секретар Президента України, Сергій Нікіфоров прокоментував припинення “зернової угоди” і навів слова Володимира Зеленського на цей рахунок.

«У нас були дві угоди: Україна, Туреччина, ООН; інша угода – Росія, Туреччина, ООН. Тому, коли Росія каже, що вона зупиняє, – вона зриває свої домовленості з Генсеком ООН Гуттерішем і з Президентом Ердоганом. Не з нами. У нас не було ніяких з ними домовленостей.Я дав розпорядження нашому Міністерству закордонних справ, після офіційного сигналу Російської Федерації, підготувати наші офіційні сигнали до Організації Об’єднаних Націй і до Туреччини для того, щоб вони мені відповіли як Президенту України, що вони готові продовжувати нашу ініціативу», – заявив Володимир Зеленський.

Прес-секретар глави нашої держави також зазначив, що Зеленський наполягає на тому, що зерновий коридор ні в якому разі не може бути припиненим.

«Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна».

Додамо, що очільник МЗС Україна Дмитро Кулеба вважає, що Росія свою заяву про вихід із “зернової угоди” використовує як інструмент тиску.

Про це він заявив в інтерв’ю CBS.

“Росія повільно вбивала “зернову угоду” від одного продовження до іншого. Ви маєте знати, що минулого року, коли Чорноморська зернова ініціатива була впроваджена світові ціни на продовольство впали на 20%. Непродовження угоди означає, що ціни по всьому світу знову зростуть”, – сказав він.

За словами Кулеби, такі регіони як Африка та Азія відчують це зростання цін і “це – результат дій Росії”.

Міністр вважає, що РФ “використовує голод як інструмент”, щоб шантажувати весь світ і переслідувати свої інтереси та закликав країну-агресора “припинити голодні ігри”.