Із кожним днем ситуація на фронті ускладнюється, і ворог активно протистоїть нашим військовим. За даними DeepState, сьогодні стало відомо, що окупанти здійснили просування поблизу села Приютне на Запоріжжі.

Оглядовий звіт Інституту вивчення війни (ISW) вказує, що головна мета російських військ — просунутися на заході Запорізької області та відновити позиції, втрачені українськими військами під час контрнаступу влітку 2023 року.

Здається, що це сталося після того, як українські війська відійшли на більш обороноздатні позиції поблизу Роботиного на зимовий період.

Геолокаційні дані, опубліковані 14 і 27 грудня, свідчать про те, що російські війська рухалися на захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного).

Інститут вважає, що захоплення українськими військами цих позицій у серпні 2023 року було тактично важливим, оскільки це відкрило можливість для українських сил провести операцію уздовж російських мінних полів та оборонних споруд.

Однак ISW вважає, що повернення цих позицій російськими військами на даний момент не має визначального значення.

У той же час бригадний генерал Олександр Тарнавський, командир Таврійської групи українських військ, у своєму інтерв’ю BBC від 27 грудня вказав, що російське керівництво прагне захопити щонайменше Авдіївку, але має більш амбітні плани — захопити всі Донецьку і Луганську області та повернути території, втрачені російськими в Запорізькій області під час українського контрнаступу.

Хоча просування російських військ на заході Запорізької області підтверджує можливість змін у позиційній війні в Україні, ISW наголошує, що така ситуація не є тупиковою, оскільки рішення, прийняті на Заході чи в Росії, можуть значно змінити поточний баланс, особливо якщо Захід припинить надання військової допомоги Україні.

Однак, ворог не досягає успіхів на інших напрямках. Збройні сили України безжалісно відбивають його атаки.

Наприклад, біля села Табаївка у Куп’янському районі Харківської області тривають активні бої, проте ворог не зумів захопити цей невеликий населений пункт.

Про це повідомив підполковник Володимир Фітьо, начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ, у рамках телемарафону.

«Табаївку ворог не захопив. Біля неї тривають бої. Наші захисники намагаються відтіснити ворога на попередні позиції, де він був раніше. Тому всі заяви, які робить ворог з приводу захоплення цього малесенького села не відповідають дійсності», — наголосив він.

Фітьо додав, що вчора ворог зазнав значних втрат: багато поранених, підбита та знищена техніка, і взагалі його атаки не виявилися успішними.

«Ворог зараз намагається здобути хоч якісь перемоги, бо чим ближчі вибори в Оркостані , то потрібно подавати своєму кремлівському правителю будь-які перемоги, щоб це все подати через телевізор для свої громадян. На превеликий жаль, там ще перемагає телевізор над холодильником», — сказав він.

 Він також зазначив, що Табаївка не має стратегічного значення: розташована в низині, на болотистій місцевості, і контролювати її дуже складно.

 «Це вони в інформаційному полі продають своєму суспільству як взяття Берліну, тому будь-яка перемога, яка має адміністративну назву для них це щось неймовірне», — зазначив Фітьо.

Окрім цього, 29 січня, підполковник Володимир Фітьо, начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ, повідомив, що на Куп’янському напрямку російські окупанти зібрали угруповання з чисельністю 44 тисячі осіб. Він також зазначив, що російські війська не здолали контролювати Табаївку, а українські військові ведуть активні дії з витіснення окупантів з району цього населеного пункту.

«Не варто недооцінювати ворога, тому що є велика проблема недооцінки. Ми воюємо з сильною армією, добре оснащеною армією, у якої дуже-дуже багато ресурсів», – наголосив він.