Дмитро Разумков ще не бачив тексту законопроєкту, ініційованого Президентом, щодо деолігархізації, однак очікує, що він найближчим часом з’явиться на сайті парламенту. Про це він сказав на брифінгу у Верховній Раді в понеділок.

“Законопроєкт щодо деолігархізації я ще не бачив. Він не заходив у Верховну Раду. Думаю, що найближчим часом з’явиться, тоді побачимо всі. Він буде на сайті Верховної Ради. Після цього ми можемо про нього говорити, обговорювати ті аспекти, які будуть в ньому відображені, коли це відбудеться”, – сказав спікер.

Разумков додав, що в Україні “точно не повинно бути груп впливу”.

“Весь парламент повинен бути групою впливу для українського народу і працювати саме на їх інтереси, тому що бенефеціаром будь-яких рішень парламенту повинні бути громадяни нашої держави”, – зазначив він.

Водночас, коментуючи питання підтримки бізнесу і лобіювання інтересів, Разумков зауважив, що в багатьох країнах світу лобізм – це нормальна практика, яку запровадили вже багато років тому. Наприклад, вона демонструє прозорість у Сполучених Штатах Америки і деяких країнах Європейського Союзу.

“В Україні такого немає, і в Україні цей “лобізм”, на жаль, дуже часто несе за собою корупційну складову. А тут, якщо є корупційна складова, то в нас достатня кількість антикорупційних органів, які повинні робити свою справу. Якщо хтось із народних депутатів отримав кошти за те, щоб голосувати або не голосувати за той чи інший законопроєкт, якщо у вас є такий фактаж – будь ласка, НАБУ, НАЗК, Антикорупційний суд точно вас буде підтримувати, тому що воно так працювати не повинно”, – сказав Голова ВР.