Монобольшінство Верховної Ради України підтримало в першому читанні постанову №1017 про прийняття законопроекту “Про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України”. Він передбачає зменшення конституційного складу парламенту до 300 народних депутатів, а також закріплює пропорційну виборчу систему.

Ініціатором цього документа був президент України Володимир Зеленський. В ході пленарного засідання Верховної Ради зазначений законопроект підтримали 236 нардепів.

Зокрема, він пропонує:

1) зменшити склад народних депутатів України до 300;

2) виключити з тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, яке здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції України;

3) ввести такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;

4) змінити виборчу систему і закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Крім того, розділ XV “Перехідні положення” Конституції України з метою врегулювання статусу парламенту дев’ятого скликання пропонується доповнити пунктом 17 такого змісту: “Після вступу в силу Закону України” Про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України “Верховна Рада України, обрана до вступу в силу зазначеного Закону, продовжує виконувати свої повноваження до наступних виборів народних депутатів України”.