Країни ЄС можуть обговорити перспективу початку переговорів про вступ України та Молдови до євроспільноти вже цього року – на зимовому саміті.

Про це заявив президент Євроради Шарль Мішель під час його візиту до Молдови. Там він зустрівся з президенткою країни та оголосив про виділення близько мільярда євро допомоги. Вони підуть на підтримку стабільності Молдови. Більше ясності буде після публікації звіту про прогрес України у питанні євроінтеграції.

За словами Мішеля, Європейська комісія найближчим часом має опублікувати звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції. Тоді стане зрозуміло, коли можуть розпочатися переговори про вступ країн-кандидаток до ЄС.

“На підставі цього звіту я маю намір порушити питання про початок переговорів з усіма трьома країнами (Україною, Молдовою та Грузією) про їх прийом до ЄС. Ймовірно, питання про початок переговорів про прийом Молдови та України до Євросоюзу буде розглянуто на саміті в грудні”, – заявив Мішель.

В той же час за словами глави МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу, “переговори щодо членства не повинні бути пов’язані з поточними діями на полі бою”, тому що це означатиме, що Путін домігся своєї мети – не пустити Україну в євроатлантичні структури.

«Естонії для вступу знадобилося близько семи років після того як ми отримали статус кандидата в ЄС. Я думаю, що величезні зусилля, які роблять українці, могли б скоротити цей час. Але мова йде не про місяці, а про роки» – пояснив дипломат.

Також він вважає, що після війни з РФ для України немає альтернативного шляху, окрім як вступ до ЄС та НАТО, інакше це може спровокувати новий напад на її територію.