Глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков анонсував новий закон, який допомагатиме боротися із прогульниками у парламенті. Тепер таких позбавлятимуть депутатського мандата.

Процедуру позбавлення мандата потрібно буде прописувати, про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

Він зазначив, що межею для втрати мандату може бути, до прикладу, 30% засідань. За його словами, це визначатиме закон.

Одним з форматів, який ми розглядали, це референдум з відкликання народного депутата, це можуть бути і законодавчо прописані норми: якщо ви не відвідуєте свою роботу протягом, скажімо, 30% робочого часу,
– наголосив він.

Зазначимо, до цього моменту із ВР не можна було відкликати навіть стовідсоткового прогульника . Єдине, чим можна покарати "недоторканних", – позбавити частини зарплатні. З вересня 2016 року імена нардепів-прогульників також час від часу публікували у газеті "Голос України".

Партія "Слуга народу" лідирує на парламентських виборах, найбільше її представників отримали першість на мажоритарних округах – тому саме ця політична сила отримає найбільше місць у новому парламенті.

Окрім того, Дмитро Разумков заявив, що хоче, аби в парламенті було більше депутатів від партії.


"Нам, як і будь-якій іншій політичній силі, хотілося б, щоб наших депутатів було більше. І ми до цього прагнемо, захищаємо результат, є проблеми на округах, є спроби зірвати вибори. Але я сподіваюся, ми з цим упораємося", – сказав Дмитро Разумков. 

При цьому він нагадав про ситуацію на окрузі № 46, де програє Сергій Пашинський. Разумков вважає, що в Чернігівській області "не найсприятливіші розклади" на округах. 

Також, Голова пропрезидентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков не виключив, що парламентська фракція поповниться депутатами-самовисуванцями, обраними в одномандатних округах.

"Теоретично, мабуть, так… Це треба буде обговорювати, зокрема, фракції. Залежить від того, хто ці люди", – розповів Разумков в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", витяги з якого були опубліковані у вівторок, 23 липня.

За словами голови партії, потенційні члени фракції матимуть пройти якийсь "вхідний контроль", не уточнивши, в чому він полягатиме.

"Це може бути за тим же принципом, як ми відбирали кандидатів від партії на виборах. Можливо, він буде десь видозмінений", – припустив Разумков.