У неділю президент Сполучених штатів Джо Байден, президент Франції Емануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон провели телефонну розмову. На порядку денному стояли питання ядерної загрози на ЗАЕС, поточна ситуація на російсько-українському фронті та ядерна програма Ірану. Інформацію про переговори опублікувала пресслужба Білого Дому.

Західні лідери в черговий раз висловили цілковиту та незмінну підтримку України у боротьбі з російською військовою агресією. Західні партнери впевнені, що надана військова допомагає неабияк допомагає протистояти російській військовій агресії. Також ефективність використання переданої зброї українськими військовослужбовцями відзначили в Держдепі Сполучених Штатів. 

“Завдяки мужності та відвазі українського народу надіслана нами та нашими колегами техніка була використана з руйнівним ефектом для захисту української землі та повітряного простору” – йдеться у Twitteri.

Нещодавно 20 високопозиціонованих американських генералів та дипломатів у ранзі посла критикували Білий дім за недостатню військову підтримку України. Вони написали президенту Д.Байдену відкритого листа, щоб американська адміністрація дала терміново дозвіл на експорт в Україну ракет для систем залпового вогню HIMARS з радіусом дії 300 кілометрів, а також розглянула можливість постачання передових військових систем озброєння, розповідає історик Олександр Левченко.

Вони озвучили відомі факти, що поставлена в Україну важка зброя здатна тільки зупинити подальший прорив російських військ, але не дає можливості повернути тимчасово окуповані Москвою території. У перекладі на звичайну мову: отримана у тяжких мукахУкраїною важка зброя від західних союзників дозволяє протидіяти, щоб Київ не потрапив у руки росіян, але її надто мало, щоб Україні мати можливість вигнати зі своєї території агресора.

Деякі західні аналітики оцінили, що зараз після відповідного рішення Конгресу щодо списання ще діючих бойових літаків, Вашингтон має у своєму розпорядження вільні 48 літаків F-15 i 47 F-16 Falcon. Українські пілоти вже пройшли курс їх керуванням. Якщо щодо  F-16 Falcon є серйозні застереження стосовно можливості їх застосування, то 48 літаків F-15 стали б хорошим підсиленням українських повітряних сил. Але зараз схоже мають більший вплив у Вашингтоні, Парижі та Берліні ті сили, що з самого початку були за виснаження Росії, а не створення ситуація, щоб вона повернула свої війська з України.

Москва це відчула і послала сигнали готовності до закінчення війни практично на своїх умовах. Позицію Москви відразу кинулися озвучувати давні друзі Кремля Віктор Орбан та Герхард Шрьодер. Зараз до співання пісеньки про псевдомир долучився і Ердоган. Турецький президент за те, щоб війну закінчити дипломатичним шляхом за столом переговорів. Але скажіть, а хто проти? Тільки Орбан, Шрьодер та Ердоган “елегантно забувають” повідомити важливу умову, що російські війська мають повернутися на позиції 24 лютого ц.р. Ці слова їм стали як кістка поперек горла. З першого погляду борці за мир, а з іншого не проти, щоб Росія прихопила собі частину української території.

Український народ добре бачить їх поводження і вважає його у найменшій мірі некоректним, а реально як приховану підтримку Москві. Про це має знати міжнародне співтовариство і дати свою оцінку таким ініціативам. Ясно, що в Європі ще повно політиків, які просто відмовчуються, а мовчання під час скоєння злочину вбивства старого європейського народу є співучастю у злочині.

Нас позбавили ядерної зброї, яку запропонували, щоб Київ передав Росії, яка нею шантажує Україну та увесь світ. Тому Україна очікує, що взамін того ядерного роззброєння, що віддала у першій половині 90-х рр. отримає справжню військову підтримку не з-за того, що хтось любить Україну, а відповідно до логіки наданих обіцянок. Західний світ за 28 років зекономив трильйон доларів на тому, що не мав реагувати на ядерну небезпеку з боку Києва і це тільки за гарантії територіальної цілісності України, які мав би виконати.

Має зобов’язання і Китай, який також є гарантом територіальної цілісності України, але українці не відчувають, що Пекін має бажання якось напоумити Путіна забрати свої війська з України. Ми не купуємо розповіді про вину третьої сторони за російський напад. Кожен має відповідати сам за свої Zлодіяння. А от знак Z – Zлo зараз символ російської окупантської армії. Винуватця цієї війни видно навіть із космосу, а хто цього не бачить навіть зблизька, хай купить собі звичайні, а не політичні окуляри, щоб побачити море української крові, але і бойовий дух українського народу у боротьбі за свою незалежність.