На початку повномасштабного вторгнення Росія значно переважала Україну своєю кількістю авіації, однак від початку війни, з лютого 2022 року, Силами оборони України знищено 325 гелікоптерів та 332 літаки, також українські захисники активно протидіють російським ракетам, Повітряні Сили збивають надважкі ворожі цілі.

Наразі у зв’язку з підвищеною активністю дальньої авіації Російської Федерації, пов’язаною з наміром завдати ударів по території України, в Польщі були активізовані «всі необхідні процедури для забезпечення безпеки повітряного простору». Зокрема, в небо були підняті літаки і приведені в готовність наземні засоби ППО. Не виключення, що на тлі таких маневрів може завʼязатись повітряна битва у якій Росія однозначко програє й втратись свій останній авіаційний арсенал.

Як зазначив військовий експерт Роман Світан в інтервʼю одному з українських медіа, якщо б ракета чи інший повітряний обʼєкт потрапив на територію Польщі, тоді б польські військові застосовували винищувачі та ППО проти російських цілей.

 «Польські винищувачі відразу знищили б ракети країни-агресора, адже там знаходяться на чергуванні новітні літаки, які дуже добре можуть перехоплювати повітряні цілі.», — зазначив військовий експерт.

Світан додав, що для України було би добрати мати певні домовленість з Польщею, аби другі могли збивати ракети віддалено над нашою територією.

 

«Польща могла б спокійно прикривати 150 кілометрів української території, тобто західна частина України була би в безпеці. Не виключення, що ми вже маємо такі домовленості, але про це ніхто не буде розповідати.», — резюмував Роман Світан.